17.09.2021

У Миколаєві черговий скандал навколо мурала

Скандали навколо муралов починають набувати сезонний характер.(В Николаеве скандал вокруг мурала; У Миколаєві замальований мурал отримав нове обличчя)

Черговий скандал виник через мурал, який створює команда бізнес-платформи «Мрій Дій» на перетині вулиць Набережна і Фалєєвська в Миколаєві . 

Намальованими кораблями на муралі в Миколаєві виявилися російські «Адмірал Кузнєцов» і «Москва» Миколаївська організація партії «Демократична сокира» виступила проти використання зображення кораблів на муралі.

В партії вважають, що зображати кораблі, що входять до складу флоту країни-агресора, навіть якщо вони були побудовані в Миколаєві, — неприпустимо. Відповідну заяву опубліковано на сторінці місцевого осередку партії в Facebook.

«Позиція Демократичної Сокири стосовно створення командою «Мрій Дій» муралу, присвяченого історії кораблебудування.
Ми вітаємо створення такого муралу. Ідея гарна, виконання на доброму рівні. Водночас ми пропонуємо терміново виправити деякі зображення, використання яких в публічному просторі Миколаєва неприпустимо.
Серед інших кораблів, що будуть на муралі, вже зображені важкий авіаносний крейсер (ВАВКР) пр. 1143.5 «Адмирал Флота Советского Союза Кузнецов», що входить у склад Північного флоту, та ракетний крейсер пр. 1164 «Москва», що є флагманом Чорноморського флоту ВМФ Російської Федерації. Навіть враховуючі, що ці кораблі побудовані в Миколаєві, їх активна участь в геноциді мирного населення Сирії та в анексії Криму робить використання цих образів край провокативними.

Ми пропонуємо внести зміни в зображення ще на етапі виконання. Наприклад зображення ВАВКР краще переробити на корабель пр. 1143.4 «Вікрамадітья», що наразі служить в ВМС Індії. Зображення крейсеру пр. 1164 доведеться вилучити повністю без правок. Український корабель аналогічного проєкту так і не був добудований, жодного разу не бачив моря, тому використання однотипних кораблів недоцільно. Щоб не вигадували автори муралу, крейсер з озброєнням, якого ще навіть не було змонтовано на нашому кораблі, буде асоціюватися виключно з «Москвою» або з іншими російськими кораблями.

Навіть якщо автори муралу малювали авіаносець «Ляонин», що був добудований з ВАВКР пр. 1143.6 «Варяг», проданий Україною Китаю під «розважальний центр» в 1998, використання цього зображення принаймні сумнівно з двох причин – по-перше, цей корабель також залишився недобудованим нашим заводом, а, по-друге, асоціації з «Кузнецовим», що постійно на слуху в медіапросторі в негативному контексті, більш сильні. Тоді чого там – треба ієрогліфами на борту підписати 中国人民解放军海军辽宁舰, щоб постійно не пояснювати.

Альтернативними зображеннями військових кораблів можуть бути великий протичовновий корабель (ВПК) пр. 61, зокрема пр. 61МЕ, серія яких й сьогодні несе службу в ВМС Індії. Також гарним зображенням міг би бути ВПК пр. 1134Б «Миколаїв» або десятки інших кораблів, які не ототожнюються з вбивствами, що несе у Світ Російська Федерація.

Ми також пропонуємо службам Миколаївської міської ради та Виконкому надалі залучати експертів на стадії розгляду та узгодження подібних проєктів, щоб сумна слава не перекладалася загалом й на місто та його відповідальних осіб.»

М.Гаранін

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.