02.10.2019

У Миколаївській бібліотеці відбувся день відкритих дверей

30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запросила  мешканців та гостей міста на різноманітні заходи, що відбулися у рамках Дня відкритих дверей.

Питання щодо особливості сучасної української літератури, її значущості для українців розглядалися на читацькій конференції  «Нові імена у сучасній українській літературі». Учасники познайомилися з творчістю письменників, які внесли свіжу хвилю у літературний процес нашої країни та дізналися про широту діапазону жанрів українського літературного простору, переглядаючи книжкову виставку «Сузір’я сучасних українських письменників». 

Під час заходу «Читацькі вподобання великих людей» присутні почули розповідь про те, як ставилися до книги відомі люди у різні часи, як вплинуло читання на життя і творчість Марка Туллія Цицерона, Данте Аліг’єрі, Франческо Петрарки, Олександра Пушкіна та інших видатних особистостей минулого, а також познайомилися зі щирими зізнаннями щодо улюбленої літератури і читацькими одкровеннями сучасних знаменитостей – акторів, режисерів, співаків. Переглянувши відеоматеріал «Читання книг: чому це важливо і як почати читати кожен день», відвідувачі познайомилися з останніми дослідженнями учених щодо користі читання та дізналися, чому варто поміняти серіал на книжку. 

На відвідувачів історичного екскурсу «Історія створення газети та журналу» чекала захоплююча подорож до витоків друкованої періодичної продукції, під час якої вони познайомилися як з сучасними періодичними виданнями, так і з рідкісними часописами минулих століть. 

Учасники краєзнавчої експедиції «Силуети міста» поринули у захоплюючі історії про архітектурні пам’ятки Миколаєва, побачили унікальні історичні світлини та відео, розгадали краєзнавчі таємниці й розшифрували послання від засновників нашого міста. 

Дізнатися про наукові відкриття, що змінили світ до невпізнання, й ознайомитися з найцікавішими винаходами українців за період незалежності України відвідувачі змогли під час віртуальної подорожі «Найвідоміші відкриття світу». 

Присутні на презентації виставки «Миколаїв – місто митців» ознайомилися з монографіями, нотними та поетичними збірками, альбомами та учбовими посібниками, що були подаровані бібліотеці читачами, а також поспілкувалися з авторами книг та разом з науковцями і митцями обговорили одне з актуальних напрямків досліджень та мистецьких пошуків – взаємодію різних жанрів мистецтва. У заході взяли участь кандидат мистецтвознавства, композитор О.М. Таганов, поет А.Г. Суров, журналіст Т.І. Даниленко, філософ й поет В.І. Мітіна. Гості мали чудову можливість насолодитися невеличким концертом, під час якого пролунали улюблені твори класичної музики.

Затишний інтер’єр музейної зали з репродукціями картин великих майстрів світового живопису гостинно зустрічав усіх, хто завітав того дня до сектору документів іноземними мовами. Прихильники друкованого слова й образотворчого мистецтва під час презентації «Книга на полотнах художників» дізналися про історії та безліч варіантів відображення книг на полотнах великих майстрів. Більше 30 найцікавіших зразків європейського та вітчизняного живопису переконали учасників заходу у тому, що книга була і залишається символом знань і мудрості, духовної величі людини. 

Учасники тренінгу «Цифрова незалежність та приватність on-line», дізналися про те, що відбувається з пошуковими запитами, діяльністю у соцмережах, хто має доступ до цієї інформації, як вона використовується і що буде з нею потім, а також навчилися зберігати свою анонімність й уникати витоку даних в Інтернет. 

На вечорі-прем’єрі «Нові імена в прозі: Миколаївський край» відвідувачі ознайомилися з творчістю, вподобаннями й секретами майстерності учасників Клубу Анонімних Авторів. Гості мали чудову можливість поспілкуватися з неординарними особистостями, а найактивніші отримали у подарунок першу збірку членів клубу «Скринька історій Миколаєва», що містить  оповідання, замальовки та есе про наше місто. 

Активні учасники гри-вікторини «Навколо США за 60 хвилин» дізналися про історію Америки та її сучасність, а також обговорили деякі факти та поділилися цікавою інформацією за темою заходу. 

Гості, які цього дня відвідали обласну наукову бібліотеку отримали чимало корисної інформації, дізналися про її документні ресурси, відкрили для себе нові можливості сучасної бібліотеки, а 93 відвідувача скористалися акцією безоплатного запису та отримали читацький квиток.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *