17.09.2021

У Миколаївській загальноосвітній школі № 57 відкрили інклюзивний ресурсний центр «Трансформер»

Кімнату розробили та встановили в рамках проєкту «Шкільний освітній простір як модель толерантного та розвиненого суспільства» за підтримки Посольства США в Україні.

Про це повідомляє Суспільне: Миколаїв.

Інклюзивний простір «Трансформер» площею 67 кв. м створили для сприяння соціалізації та адаптації учнів з особливими освітніми потребами, надаючи їм можливість організувати чітке, креативне та кероване середовище.

За словами Андрія Малахова, інклюзія – це виклик часу, тому школа долучилась до проєкту. Станом на 15 вересня у закладі навчаються 11 дітей з особливими освітніми потребами.

«Облаштування кімнати передбачає приблизно 97 тисяч грн. Крім цієї кімнати планується ще візуалізація освітнього простору в самій школі, тому що буде ще підсвічено кабінети. Також по школі планується створити ще інші арткуточки для відповідної категорії людей», – розказав Андрій Малахов.

Кімнату поділили на три зони: артзони та зони психологічно-емоційного та фізичної реабілітації. Станом на 15 вересня на облаштування ресурсної кімнати витратили приблизно 38 тисяч гривень із 97-ми запланованих.

За словами голови Громадської організації «Діалог» Яніни Ковальчук, реалізація проєкту почалась 15 червня і триватиме до 15 червня 2022 року.

«Ми сподіваємось, що в цій зоні працюватимуть та відпочиватимуть вчителі, займатимуться учні не лише з інвалідністю, а всі діти, тому що це саме інклюзивна кімната», – розповіла Яніна Ковальчук.

Одинадцятикласниця Аліна Бибочкіна вперше відвідала ресурсну кімнату. У дівчини діагноз дитячий церебральний параліч, говорить, залюбки відпочиватиме в ресурсній кімнаті та займатиметься з інструкторами.

«Мені подобається, вона найкраща ця кімната. Я зможу тут відпочивати на цих диванах і діти можуть це робити», – розповіла Аліна Бибочкіна.

У рамках проєкту протягом навчального року на базі ресурсного центру «Трансформер» організовуватимуть тренінги для вчителів, батьків дітей з інвалідністю та студентів.

Школа № 57 першою в Миколаєві долучилась до інклюзивного проєкту за підтримки США.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.