09.07.2021

У Миколаївській області робота потужної зрошувальної системи під загрозою

Майже протягом тридцяти років забруднення річки Інгулець скидами високомінералізованих шахтних вод гірничорудними підприємствами Дніпропетровської області негативно впливає на розвиток зрошувального землеробства на Миколаївщині. 

«Інгулецька зрошувальна система одна з потужних на теренах країни. Від якості її води залежать понад 114 тис. сільськогосподарських угідь. Це майже 60% від загальної кількості зрошувальних земель Миколаївщини», — йдеться в повідомленні.

Таким чином, увагу привернуто до критичності ситуації та застосування необхідних дій для поліпшення екологічного стану річки Інгулець. Стоїть питання — як врятувати зрошення цього року на Миколаївщині.

Своєю чергою Держводагентство для зменшення шкоди, яка завдається екосистемі Інгульця та забезпечення доброї якості води у необхідний період, розробило регламент промивання гирла. На реалізацію цих заходів залучалися кошти декількох підприємств: ПРАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат», ПАТ «Арселормітал Кривий Ріг», ПАТ «Кривбасзалізрудком» та ПРАТ «Суха балка».

«Управлінням каналів річки Інгулець з підприємствами Кривбасу було підписано договори на подачу понад 134 млн м3 води. Для запобігання припиненню роботи Інгулецької зрошувальної системи між громадською спілкою „Асоціація користувачів водомереж“ та одним із підприємств укладено договір про подачу 15 млн м³ води з Карачунівського водосховища. Цього обсягу має вистачить орієнтовно на місяць», — додали у відомстві.

Звернемо увагу, щоб продовжити зрошувальний сезон і втримати якість води у природних нормативах каналом Дніпро-Інгулець необхідно подати майже 29 млн м³ води на суму 36 млн грн.

Джерело: Agravery.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *