02.07.2020

У Миколаївській області розгорівся скандал навколо будівництва сонячної електростанції

Через будівництво сонячної електростанції місцева дорога перетворилася на суцільні ями.

У Миколаївській області люди блокують дорогу: не пускають фури, що везуть щебінь, пісок та бетон на будівництво сонячної електростанції. За словами селян, за кілька місяців вантажівки зруйнували 40 кілометрів дороги, що йде через їхні села.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У селі Прогресівці торік почалося будівництво величезної сонячної електростанції. До місця будівництва сотнями поїхали навантажені фури. Дорогу, в яку минулого року вклали понад 14 мільйонів гривень, перетворили на суцільні ями.

«Нам тільки минулого року зробили дорогу і її заново «убили». Швидка буде діставатися довго-довго і чи вона доїде», — скаржиться Сергій Кулик, житель с.Краснопілля.

Односелець Сергія Валерій Ласковий зауважив, що попри те, що на дорозі стоїть знак обмеження ваги 24 тонни, фури їдуть з удвічі більшою вагою.

Коли через села одночасно пройшла ціла колона вантажівок з бетоном, піском та щебенем — люди перекрили фурам шлях. Решту транспорту пропускають. Водій єдиної у цих краях рейсової маршрутки бідкається, що його транспорт знову став на ремонт.

Тріщать не тільки машини, а й хати, нарікають люди.

«Йде така вібрація, що все тріщить і сиплеться тиньк, коли проїжджає фура. Не лише в моєму домі», — зазначив житель с. Ташино Євген Кузнецов.

Його односелець Микола Думанський біля своєї хати сам намалював і встановив дорожній знак, аби фури принаймні збавляли швидкість.

«Вони ж літають! Я їх зупиняв. Хто совісний — нешвидко рухається, хто безсовісний — летить», — розповів він.

Найбільше потерпають мешканці самої Прогресівки, де будують сонячну електростанцію. Її масштаби вражають — понад 200 гектарів. Тут будівельники розбили не тільки дорогу, а й майже 10 гектарів сільської землі зайняли самовільно. Вони накидали купи будівельного сміття, знімають і вивозять родючий ґрунт, пісок та глину, скаржаться місцеві.

«Вони вивезли стільки глини… З цієї глини роблять підсипку під сонячні панелі», — розповіла голова Ташинської ОТГ Лілія Машуренко.

Будує сонячну електростанцію компанія з Нідерландів. Їхні представники, кажуть місцеві урядники, на скарги не реагують.

«Усміхаються, погоджуються. А далі як їздили, так і їздять. З села зробили звалище», — додала Лілія Машуренко.

Люди викликали екологів і правоохоронців. Ті фіксують збитки.  Водночас у райадміністрації зазначають, що дозвіл на будівництво видав Держгеокадастр. На контакт із керівництвом компанії-будівельника не можуть вийти навіть вони.

«Ми плануємо подати на розірвання договору оренди землі до Держгеокадастру… Ми бачимо деякі порушення», — повідомив голова Березанської РДА Денис Мезенко.

ТСН вдалося зв’язатися з керівництвом забудовника. Однак замість інтерв’ю вони надіслали листа, у якому обіцяють, що шлях відремонтують.

«Для виконання цих робіт Scatec Solar проведе оцінку ушкоджень на дорогах, які ведуть безпосередньо до нашого будівельного майданчика з боку Одеської та Миколаївської областей та спільно з балансоутримувачем дороги (Миколаївською ОДА) буде здійснений відновлювальний ремонт», — йдеться у листі.

Люди ж оголосили безстрокову акцію. Чекають гарантій, що принаймні дорогу їм таки відновлять.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *