18.07.2019

У Миколаївській області успішно завершилася програма «Skills Lab: власна справа»

17 липня в Миколаєві завершилася навчальна програма з розвитку бізнес- навичок для молоді «Skills Lab: власна справа».

Учасники презентували 21 готовий бізнес-проект, що націлені на вирішення освітніх, логістичних, медичних проблем в Миколаївській області. Програма реалізована CSR Ukraine, експертною організацією Центр «Розвиток КСВ» і Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Миколаївської міської ради, управління молодіжної політики Миколаївської міської ради.
Програма стартувала вчасно, адже наприкінці 2018 року Миколаївська обласна рада
затвердила Програму розвитку малого та середнього підприємництва Миколаївській області на 2019-2010 роки. Станом на кінець минулого року в області налічується 10459 малих підприємств, 334 – середніх та більше 52 тисяч фізичних осіб- підприємців.
«На наше здивування, з Миколаївської області на цю програму зареєструвалося понад 65 кандидатів. Ми мали відібрати 30, але зважаючи на бажання молоді вчитися та здобувати нові знання, додали ще три місця! Зараз в тренді є розвиток стартапів, особливо це популярно серед студентів. Головне, що б вони не боялися спробувати себе в ролі приватного підприємця, постійно розвивалися та вдосконалювали свої знання. До фіналу наші учасники згенерували класний 21 бізнес-проект, переконана, місто підтримає нове покоління підприємців-новаторів» — коментує координатор програми «Skills Lab: власна справа» в Миколаївській області Олеся Братусь.

Програма «Skills Lab: власна справа» спрямована на розвиток та вдосконалення навичок, які є необхідними для успішної реалізації бізнесу і є новою для Миколаєва.

«В місті є Програми, що займаються підтримкою бізнесу. Наприклад, інноваційний кластер RInnoHub, який восени проводить конкурс стартапів. Проте платформ, які б надавали молодим підприємцям потрібні знання та навички для розвитку підприємництва – це вперше» — додала Олеся Братусь.

За 8 навчальних модулів учасники та учасниці прослухали лекції від бізнес-тренерів та місцевих підприємців, сформулювали свої бізнес-ідеї, вивчали правові та фінансові питання із запуску власного бізнесу та навчилися розробляли ефективні маркетингові стратегії. На кожне заняття було запрошено мотиваційних спікерів, які надихали майбутніх підприємців та давали поради щодо відкриття власної справи.

На фіналі 21 учасник презентував готовий бізнес-план проекту серед яких і стартапи, спрямовані на розвиток освіти: платформа «To be», «Прорив», «Open Future», центр денного перебування молоді з особливими потребами «Дружній простір», центр всебічного розвитку дитини «Хлопушка»; туризму: клуб любителів подорожей «Приключенько», стартап для відпочинку «Zames Party», Travel hub; серед інших бізнес-планів – стартап, покликаний допомогти людям з вадами зору «HomeMappy», краундфандингова платформа для розвитку проектів «LampIdea», стартап з розробки повітряних зміїв «Kite Wings», клуб дозвілля «Winner», beauty hub «Your style», інноваційна стоматологічна клініка Innodent, школа етикету тощо.

«Програма «Skills Lab: власна справа» одночасно відбувається в трьох містах України – Миколаєві, Кривому Розі та Черкасах. Наша мета – допомогти молоді з вибором ідеї для розвитку власної справи, навчити та проконсультувати їх. В Миколаєві ми отримали більше 65 заявок на участь і це говорить про шалений попит, було відібрано 33 учасники проекту. Відвідуваність занять в Миколаєві була високою, це свідчить про те, що люди готові вчитися, і наразі ми маємо готовий 21 бізнес-проект. Це чудовий результат!» — коментує Юлія Болгак, координаторка програми «Skills Lab» ГО Центр «Розвиток КСВ».
Під час завершення програми молодь та бізнес підписали «Український пакт заради молоді-2020», що передбачає згоду представників бізнесу на співпрацю, консультування молоді, створення сприятливих умов для роботи та за можливості подальшого працевлаштування.

«Мені цікаво подивитися як мислить молоде покоління, як молоді люди бажають реалізувати себе в житті. Дуже подобаються освітні проекти, бачу за ними майбутнє. Я розглядаю можливість співпрацювати з молодими підприємцями, якщо будуть класні та креативні ідеї!» — прокоментував Владислав Малицький,
підприємець, власник компанії з виробництва ковбасної продукції «Марка
Малицького»

Своїми враженнями від навчання поділилися учасниці проекту.

«Ми розвиваємо проект – клуб любителів подорожей «Приключенько». Наший логотип — це маленьке печиво з валізою, що подорожує по цікавим туристичним місцям Миколаєва та області. Ми займаємося розробкою унікальних екскурсій, квестів і наше завдання – забезпечити чудовий відпочинок учасникам наших подорожей на території області, зібрати хорошу компанію цікавих людей разом. В програмі «Skills Lab: власна справа» ми почерпнули для себе ідеї як просувати проект за допомогою інтернет-ресурсів, дізналися про стратегію розвитку бізнесу та окреслили конкретний план дій! Дякуємо за допомогу!» — Колодруб Юлія та Арчібісова Дарʼя, засновниці клубу любителів подорожей «Печенько».

«Хочу відкрити освітню платформу «to be» — це проект, що покликаний
створювати унікальний продукт разом з дітьми від 6 до 17 років, адже спеціалісти будуть їх навчати конкретними напрямами роботи, наприклад: медицина, робототехніка, моделювання, енергозбереження, відновлення енергоресурсів. Наше завдання — розкрити дитячий потенціал. Первинна інвестиція для розвитку цієї справи в Миколаєві складає 30 000 доларів, це – освітлення, обладнання, техніка безпеки, щоб було безпечно для дітей та викладачів. Я вже маю діючий бізнес з пошиття чоловічого одягу та аксесуарів, але очікуваного результату не було. Під час навчання в програмі «Skills Lab: власна справа» колеги підказали, що я неправильно виділила свою цільову аудиторію, звідси всі проблеми. Мені дуже сподобалася інформація як правильно прописувати бізнес-моделі, до речі, вперше познайомилася з Business Model canvas і дуже важливо для мене була тема фінансування, тому що я ніколи з інвесторами не співпрацювала і, відповідно, не мала такого досвіду. Дякую програмі «Skills Lab: власна справа» за можливість вчитися та розвиватися!» — ділиться враженнями Альона Бутова, учасниця проекту.
Всі учасники, які успішно захистили свої проекти, пройшли навчальну програму та отримали сертифікати, підкреслили, що подібні ініціативи надзвичайно важливі для молоді Миколаївської області, адже доповнюють академічну освіту практичними навичками — важливими для розвитку своєї кар’єри та створення власної справи. За їхніми словами, озвучені бізнес-плани проектів виникли у зв’язку тих проблем, які існують у їхньому місті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *