02.03.2019

У Миколаївській школі відбувся науковий фестиваль STREAM-57

Вперше у Миколаєві, у стінах звичайної загальноосвітньої школи, відбувся науковий фестиваль STREAM-57. Здобутки — вражаючі.

Повідомляє прес-центр Миколаївської ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка.

Парові турбіни, пульсуючі вулкани, різаки для пінопласту, гідравлічні крани, токарні верстати, випалювачі по дереву, — загалом понад 250 винаходів, власних поробок та дослідів подарувало школі свято науки. Ця подія кардинально зміцнила позиції ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка, як кращої у місті з національно патріотичного виховання, — стала першою ластівкою для її сприйняття в абсолютно новому форматі: школи, де навчаються юні нащадки Ньютона. Захід підтримав Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова.
У фестивалі науки взяли участь учні усіх класів. Фестиваль пройшов у три етапи. Зокрема, етап «Наука на сцені», коли досліди з хімії, біології, фізики старшокласники проводили в актовому залі школи»; «Лабораторія чудес» — демонстрація майстер-класів учнів початкової школи у вестибюлі 3 поверху; заключний акорд фестивалю — наукове «Лего-містечко» учнів 5-11.
Розповідає директор школи Андрій Малахов:
«Нині на всіх рівнях про це наголошується: щоб створювати інновації, підростаюче покоління має креативно, нестандартно мислити. А що робимо для того, щоб воно на це було здатне? В усіх відомих країнах світу цим засобом є засіб — STREAM-освіта, яка поєднує науку і технологію, робототехніку та інженеринг, мистецтво і математику, спорт і медіа.

Закономірна річ, для того щоб у дитині, яка мислить образами, барвами, звуками, прокинулись її творчі можливості, закладені природою, потрібен поштовх, умови для їх активізації. У нашій школі цим поштовхом ми обрали фестиваль науки STREAM-57.
До заходу ми готувались протягом трьох місяців. Ідея прийшла після участі у минулорічному міському STREAM-фестивалі, де розробки, представлені учнями шевченківцями, були відзначені журі. Юних друзів Ньютона могло б бути більше, але чимало достойних робіт залишились у стінах школи, так як треба було обирати лише кращі з кращих. І тоді, щоб не засмучувати інших дітей, наш педагогічний колектив прийняв рішення провести свій загальношкільний фестиваль науки, щоб кожен міг реалізувати свою іскру до винаходів, до науки, розкрити потяг до відкриттів, відчути себе щасливим. Розробили умови, закріпили наукових керівників з числа вчителів природничих предметів. Увесь час йшла активна робота по секціях. Учні працювали разом з педагогами й у позаурочний час. Багато в чому їх підтримали батьки — забезпечили матеріалами, виробничими засобами. Було проведено та виготовлено близько 400 дослідів, поробок. Майже 250 з них було схвалено для показу під час фестивалю.
Це був захоплюючий, натхненний процес, який об`єднав усю школу. Людську творчість, креативність не зможе замінити жоден робот. Робот може стати засобом реалізації нових технологій, але їх має придумати людина..
Солодку емоційну напругу викликав напрочуд цікавий фестивальний сценарій, насичений культурно-розважальними елементами. Сцена актової зали стала школою чар і чаклунства Швардокс 57. Імпозантні ведучі у мантіях вчених — учні 11 класу Наталка Мариновська і Іван Павлійчук налаштовували на атмосферу відкриття таємниць і дива.
Уся увага присутніх вже прикута до дій спікерів-дослідників, які разом зі своїми асистентами — учнями розпочинають захоплюючий процес проведення дослідів. Столи, розміщені на сцені, заставлені колбами, мензурками, пробірками… В образі поважних академіків доби Середньовіччя — вчитель фізики Кравченко Ольга В`ячеславівна, природознавства — Клименко Вікторія Василівна, хімії — Демченко Ольга Дмитрівна. Кожен педагог по-своєму неповторно проявив себе у цій ролі.
Глядачі безкінечно зривали зливи оплесків, вражені несподіванками, за якими спостерігали. Ці незабутні хвилини подарували справжню психологічну розрядку і юним науковцям, і глядачам.

Серед великої кількості гостей фестивалю були «особливо пильні очі» — фахівці Науково- методичного центру Управління освіти Миколаївської міської ради. Слободенюк Олена Володимирівна — методист НМЦ, початкова школа; Манзарук Світлана Михайлівна — методист НМЦ — фізика, математика, астрономія; Мазуркевич Лариса Іванівна — методист НМЦ — біологія, хімія, екологія. На їх думку, цей новаторський захід сколихнув школярів до нестандартного мислення, прояву своєї креативності, дозволив повірити у себе, — і цим, можливо, зацікавив до більш серйозних інновацій у їх подальшому дорослому житті.
Зокрема, методист НМЦ Лариса Мазуркевич зазначила:

«ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка нині найактивніший учасник усіх наукових заходів. Школа буде брати участь й у міському фестивалі STREAM-освіти, запланованому у Миколаєві на 4 квітня. Два вчителі початкової школи пройшли навчання у Києві. І ми цьогоріч пропонуємо для наймолодших учнів на фестивалі таку форму наукової роботи з дітьми, як «Наука на сцені», де вони будуть активно задіяні разом зі своїми талановитими учнями».
Слушно зазначити, що напередодні фестивалю STREAM-57 у школі проходив Тиждень природничих наук. В рамках Тижня серед школярів був проведений Конкурс на кращий відеофільм про природничі науки. Командам переможців Конкурсу вручила нагороди Трохименко Ганна Григорівна — завідувач кафедри екології та природоохоронних технологій, завідувач Екологічної лабораторії, директор Науково-дослідного інституту «Проблем екології та енергозбереження», доктор технічних наук, професор НУК.
Поважний експерт-науковець щиро привітала шкільну родину з такою неординарною у її житті подією, висловила сподівання, що відтепер фестиваль науки STREAM-57 стане щорічним, знайшовши постійну приписку у переліку її  добрих інновацій.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *