20.10.2020

У МОЗ розповіли, коли і як розгортатимуть тимчасові госпіталі

У кожному регіоні визначено локації для розташування тимчасової лікарні для пацієнтів з коронавірусом. При чому розгортати госпіталі будуть відразу на півтисячі пацієнтів і більше.

Тимчасові госпіталі для пацієнтів з коронавірусом в Україні планують, коли добовий приріст хворих досягне рівня 11-15 тисяч, або за різкого стрибка хвороби в певному місті чи регіоні. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктора Ляшко в коментарі Українській правді у вівторок, 20 жовтня.

Ляшко зазначив, що запас ліжок в системі охорони здоров’я ще є, і пояснив алгоритм запуску тимчасових госпіталів. За його словами, головам обладміністрацій доручили визначити лікарні, які до кінця цього тижня будуть повністю перепрофільовані для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою.

«Коли всі ці ліжка заповняться більш ніж на 75% з урахуванням, що перепрофільовано бодай 30% всього ліжкового фонду на адміністративній території, тоді необхідно запускати процес розгортання тимчасових ковідних госпіталів», — сказав Ляшко.

За його словами, тимчасові госпіталі будуть розміщуватися в виставкових центрах, спортивних спорудах, готелях або санаторіях. У цих закладах повинні забезпечуватися належні умови як для осіб, які будуть розміщені, так і для персоналу, який буде обслуговувати пацієнтів — це включає вентиляцію, можливість дезінфекції, розподіл потоків пацієнтів і інші принципи розміщення тимчасових госпіталів.

Ляшко також розповів, що відкривати тимчасові госпіталі є сенс відразу на велику кількість пацієнтів — від 500 ліжко-місць.

«За нашими розрахунками повноцінний запуск COVID-госпіталів буде необхідним при орієнтовній щоденній кількості хворих з COVID-19 на рівні 11-15 тисяч. Але все буде залежати і від розпорошеності цієї кількості хворих по всій країні або, навпаки, появи великої кількості хворих в одному місті або області», — сказав Ляшко.

Він також розповів, що для роботи в тимчасових госпіталях крім медичного персоналу, будуть залучати волонтерів та інших осіб, які мають досвід в догляді за пацієнтами. У тому числі розглядають варіант сформованих медичних бригади з інших регіонів України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *