11.09.2021

У Первомайську відкрили пам’ятну дошку всесвітньо відомому вченому-офтальмологу Володимиру Філатову

Цьогорічне відзначення Дня міста Первомайська позначено яскравою подією. 10 вересня об 11.00 годинів в Первомайському медичному коледжі відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки всесвітньо відомого вченого-офтальмолога, академіка Володимира Філатова.

Ініціатором і меценатом створення та встановлення пам’ятної дошки виступив випускник коледжу 1982 року Михайло Драгомирецький. Чоловік разом із своїми однодумцями Сергієм Бурлаченко, Олександром Артамоненко досить довго виношували ідею засвідчити присутність та проживання великого лікаря-офтальмолога Володимира Петровича Філатова у Первомайську.

Чоловіки, навіть, випустившись з коледжу та поїхавши в інші міста України не забували про свій намір. І ось, до 345-ї річниці створення Первомайська чоловікам вдалося втілити свій задум у реальність.

Як розповів журналістам Михайло Драгомирецький, він давно знав про те, що Володимир Філатов у приміщені медичного коледжу за запрошенням своєї учениця Бабюш Капон, яка довгий час очолювала офтальмологічну клініку у Первомайську і врятувала зір багатьом землякам, читав лекції та проводив свою практику по лікуванню хворих.

Михайло Ярославович у свій час став пацієнтом «Інституту Філатова» в Одесі, де познайомився з завідуючою музею Зухіною Юлією Миколаївною, яка допомогла чоловіку в пошуках відповідних документів, що засвідчують поїздки Філатова до Первомайська.

За словами Михайла Ярославовича, дошка була виготовлена з чавуну досить швидко в Інституті проблем лиття у місті Києві, її вага 58 кілограм. Дуже довго зайняв час саме на організаційні питання встановлення меморіальної дошки. Адже приміщення Первомайського медичного коледжу є культурно-історичною спадщиною, тому було потрібно трохи часу аби отримати відповідні дозволи на встановлення меморіалу.

На урочисте відкриття було запрошено і завідуючу музею «Інституту Філатова» з Одеси Юлію Миколаївну. Під час свого виступу жінка виказала сподівання, що майбутні медики, які випускатимуться із навчального закладу, натхненні такою пам’яттю про видатного офтальмолога, оберуть у майбутньому цю ж професію і будуть прославляти рідне місто у сфері медицини.

Як саме відбувалось відкриття пам’ятної дошки всесвітньо відомого вченого-офтальмолога, академіка Володимира Філатова у Первомайську дивіться у нашому фоторепортажі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.