17.09.2021

У Первомайську оновили пам’ятник 6-ти бастіонного шанця Віська Запорізького (ФОТО)

16 вересня у Первомайську у рамках святкування 345-ої річниці утворення міста було оновлено памятний знак, що символізує 6-ти бастіонний шанець Віська Запорізького.

Його доповнили інформаційною дошкою, а також поблизу встановили стилізовану під військові часи тої епохи гармату.

6-ти бастіонний шанець “Орлик” Війська Запорізького був створений у 1676 році козаком Підстрельним за наказом гетьмана Самойловича. Козак знайшов у гирлі річки Синюха зручне місце для розташування укріплення на кордоні трьох держав: Війська Запорізького, Речі Посполитої та Туреччини. В тому ж році на цьому місці було побудовано фортецю у формі правильного восьмикутника, що увійшла до складу Бугогардівської паланки Запорізької Січі.

Майже одразу тут почали селитися втікачі із Речі Посполитої, Туреччини  та інших місць.

Саме 1676 рік і став відліком створення міста Первомайська українськими козаками.

Стіни укріплення не збереглися до наших часів. Саме тому краєзнавці 8 років назад вирішили все ж увіковічити шанець і створили памятний знак у стилізованому вигляді на місці розташування фортеці. Досить довгий час пам’ятний знак залишався “німим”. Місцеві заочно знали його історію, а от приїзжі весь час запитували що за пам’ятник та чому він тут розташований.

Через що, краєзнавець Володимир Войтенко виступив ініціатором, а також меценатом створення інформаційної дошки, що була встановленна у відповідному місці. Тим самим чоловік дав можливість пам’ятнику “заговорити” з оточуючими. Крім цього оновлення, поблизу шанця “оселилася” козацька гармата, що була подарована міською владою ініціаторам та авторам ідеї.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.