09.06.2020

У селян масово відбирають останню землю

Земельні наділи в селах і довкола них, якими селяни володіють і користуються десятки років, і навіть вже надані їм у власність, земельна мафія оформляє на підставних осіб для перепродажу. Селяни ж залишаються без ресурсів для життя. 

Читайте також: На Первомайщині селяни б’ють на сполох — корупціонери позбавили їх пасовища на догоду земельних ділків

 

Про ці кричущі випадки беззаконня  розповіли жителі села Багачівка Кривоозерського району, що на Миколаївщині. 6 квітня за ініціативи селян біля сільського клубу відбулась зустріч стурбованих людей з народним депутатом 8 скликання, головою ВО «Порятунок села» Аркадієм Корнацьким.

Свого часу мешканці Багачівки отримували різного розміру земельні наділи для ведення підсобного господарства. Як тут кажуть – “добавка до огороду”. Здебільшого ці ділянки розташовані на сільських околицях. Деякі селяни оформили право власності на них, але без кадастрових номерів, деякі не встигли – а ділки за допомогою корупційних схем та зв’язків захоплюють і ті, й інші наділи.

– В нас тут твориться дике свавілля. Приїжджають якісь іногородні люди і через чиновників починають відбирати землю у мешканців Багачівки, які проживають тут все життя. Навіть якщо є документи, державні акти на право власності або користування без кадастрового номера, їх це не зупиняє. Кажуть, що ці акти не дійсні.

Так само щодо людей, які володіють наділами на підставі рішень сесії сільради і давним-давно обробляють їх,часто 15 і більше років. Ці наші сотки і гектари незаконно відбирають у нас і віддають якимось мешканцям міст – розповів житель Багачівки Андрій Берневек.

Володимир Замша отримав ще у колгоспі дві ділянки загальною площею майже гектар. Обробляє їх більше 20 років. Коли почалося беззаконня з землею, таке собі “повзуче рейдерство”, кинувся оформляти документи. Та з подивом дізнався, що в такому праві йому відмовлено:

– Я подав документи на Миколаїв, щоб приватизувати ці дві ділянки, на які маю законне право. Зібрав всі папери потрібні, довідки,викопіровки. Але прийшла відмова і на одну ділянку, і на іншу. Абсолютно безпідставні, з грубим порушенням закону і моїх прав на землю. Водночас на цьому ж земельному масиві йдуть землевідведення. Якимось «блатним» землю надають, селянам відмовляють.

Те, що творять чиновники з селянською землею, Аркадій Корнацький назвав відкритим грабежем. Раніше ці злочинці діяли “скромніше” і обережніше. Віднедавна ж «мисливці за чорноземом» геть знахабніли:

Грабіж іде скрізь, по всій Україні, тільки в одному місці більший, а в іншому – менший. Залежить це в значній мірі від сільського голови і місцевої сільради. Там, де сільський голова дбає про своїх односельчан, він не допускає свавілля, яке чинять чиновники райдержадміністрації, районної ради, обласного і районного держгеокадастру і різні “жучки”, що біля них годуються. Це як правило місцеві, з районних та обласних центрів шахраї з числа землевпорядників та комерсантів, які хочуть перекупити землю. Коли вони знаходять слабину з боку сільського голови, підкупляють його і починають грубо незаконно відбирати у селян землю. Для цього масово використовують учасників АТО з числа мешканців міст. Попри те, що вони не мають жодного права на отримання у власність безоплатно сільгоспземлі для ведення ОСГ, їм її надають у прискореному порядку. Тому що це по факту просто підставні особи, які використовуються у земельно-корупційних схемах для незаконного заволодіння селянською землею з метою її перепродажу, спекуляції нею.

Втім, селянам можна і не пізно допомогти, переконаний Корнацький. Навіть оті недосконалі документи на землю, що є у них на руках, дають достатньо підтав для захисту селянських земельних прав. Треба тільки розібратися, визначити правову позицію, попрацювати з архівом сільської ради, відшукати оригінали рішень про надання землі. Люди отримали не тільки поради, як діяти, але й були познайомлені з юристами, які надаватимуть їм безоплатну допомогу. Робота по захисту земельних прав багачівців, у тому числі по наданню їм у власність безоплатно сільгоспземель почалася.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *