08.10.2019

У Сумській області підліток відсудив аліменти у батьків

Неповнолітня дитина вимагала стягнути аліменти з матері і припинити перерахування їй аліментів, вже стягнутих у 2007 році рішенням суду з батька.

У Сумській області 15-річний хлопець, який живе з бабусею, домігся через суд аліментів від своїх батьків. Про це повідомляє портал Судова влада України.

Підліток, який живе в Тростянці, просив суд стягнути на свою користь аліменти з матері в мінімальному розмірі, визначеному законом (50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку), а також просив припинити перерахування аліментів, вже стягнутих в 2007 році рішенням суду з батька, які платилися матері на утримання дитини.

Розглянувши справу, заслухавши пояснення самого підлітка, його матері, батька, бабусі, свідків, дослідивши всі надані сторонами докази, 1 жовтня суд задовольнив позов повністю.

Суд керувався положеннями ст. 179 Сімейного кодексу України, за якою аліменти, отримані на дитину, є власністю дитини. Одержувач аліментів має право розпоряджатися ними виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.

Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні цими аліментами, а також має право на самостійне отримання аліментів та розпоряджання ними відповідно до Цивільного кодексу України. На момент розгляду справи хлопцеві виповнилося 15 років, він закінчив 9 класів школи, вступив до училища в Харкові, де і проживає зараз в гуртожитку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *