24.01.2020

У Художньому музеї ім. В.Верещагіна відкрилася виставка народних художників України

Більше 70 робіт із колекції музею склали експозицію.

В Миколаївському художньому музеї ім.В. Верещагіна відкрилася виставка народних художників України Андрія Антонюка (1943 – 2013рр., народний художник — 2007р.), Миколи Бережного (1938-2015рр., народний художник – 2008р.), Михайла Ряснянського (1926-2003рр., народний художник – 2003р.).

Повідомляє прес-служба мерії.

Різні за стилем, технікою виконання, вони відображають свій час і розповідають про своїх учасників. Виставка «Зоряним шляхом» стала своєрідним продовженням циклу, який започаткував музей з бажанням показати миколаївцям картини наших земляків, які стали справжніми зірками образотворчого мистецтва.

На відкриття виставки завітало багато людей. Творчість всіх трьох митців завжди викликала цікавість глядачів. Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич закликав всіх присутніх:

— Ми маємо знати і любити своїх художників. Пишатися ними. Ходити до них на виставки. Цінувати їх за життя. І шанувати їх пам’ять. Миколаїв багатий на таланти, і вони варті нашої уваги.

Про художників цього вечора згадувати їх друзі й рідні. Серед гостей були Ярослав Ряснянський і Данило Антонюк, обидва – також художники, які продовжують справу батьків. Щоправда, кожен – по-своєму. Серафима Сєнкевич, Михайло Озерний (також, до речі, народний художник), директор художнього музею Сергій Росляков віддали данину непересічній майстерності всіх авторів експозиції.

Михайло Ряснянський був першим в Миколаєві, хто отримав звання народного художника України. Мав чимало учнів. По роботах Михайла Ряснянського вчитися можна й тепер. Написані в стилі реалізму, вони майстерно побудовані композиційно. Галерея портретів сучасників пензля Михайла Олексійовича наче створює колективний портрет часу, в якому йому довелося жити і працювати. Відверті, відкриті обличчя щиро передають глядачеві свої емоції і почуття.

Микола Бережний був майстром пастелі, автором своєї техніки із використанням акварелі. Його картини – суто чоловічі. Їм присутня сувора чоловіча енергетика, дух сильної людини. Він таким був за життя. Микола Федорович найдовше очолював Миколаївську обласну організацію Спілки художників України. Свого часу приїхав до нашого південного міста з Омську і знайшов тут свою другу батьківщину.

Андрій Антонюк – художник, якого по праву можна віднести до найбільш яскравих художників сучасної України. В 80-ті роки минулого століття його виставки ставали справжнім викликом суспільству, яке було не готове сприймати творчість митця. Втім його талант вже тоді завойовував своїх прихильників, і з кожним роком їх ставало все більше і більше. Андрій Данилович цінував це, тому надалі щороку обов’язково влаштовував вернісажі саме у Миколаєві, для своїх вірних друзів і шанувальників.

Нагадаємо, в 2018 році на будинку художника, що в Миколаєві за адресою: проспект Центральний, 96, були встановлені меморіальні дошки всім трьом митцям – Андрію Антонюку, Миколі Бережному і Михайлу Ряснянському

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *