18.04.2019

Фестиваль американського кіно в Миколаєві завершився фільмом про підлітків, які рятують нашу планету

У Миколаєві завершився 9-й Фестиваль американського кіно «Незалежність». Фільм «Винаходячи завтра» про тинейджерів, які своїми маленькими вчинками рятують Землю від екологічної катастрофи, закрив серію безкоштовних показів кращих сучасних документальних стрічок, знятих у США.

Офіційне закриття фестивалю пройшло у вівторок, 16 квітня, в Муніципальній виставковій залі, повідмляють в КУ «Агенція розвитку Миколаєва».

Перед початком показу організатори відзначили, що повнометражна картина режисера Лори Нікс — це здорова доза оптимізму, яку буває дуже важко отримати в наші дні. Автор оповідає про історію шести старшокласників з Індонезії, Індії, Мексики та США (Гаваї), які «протистоять загрозам довкілля на планеті і одночасно переживають сумніви та комплекси пубертатного віку».

«На початку фільму одна з героїнь говорить такі слова: «Ми всі дуже різні. Але у всіх нас спільні вода, земля і повітря. Проблеми з навколишнім середовищем у всьому світі однакові. І ми, нове покоління, повинні впорається з цим». Дуже мотивуюче кіно. А герої фільму, яким всього лише 16-17 років, вони навчаються у школі, але вже сьогодні роблять «завтра», то, що ми називаємо майбутнім», — зазначив Євген Гомонюк, співорганізатор фестивалю, менеджер з комунікацій КУ« Агенція розвитку Миколаєва ».

Замість того, щоб спокійно спостерігати за тим, як навколо них руйнується світ, герої фільму роблять важливі дії, аби зробити планету краще. 16-річна Сахіті створює мобільний додаток для аналізу забруднених речовин у воді. Вона регулярно відбирає зразки води з озер в індійському місті Бангалорі, які настільки забруднені, що покриті горами отруйної піни, яка здувається вітром на вулиці і пішоходів. Тим часом мексиканські підлітки Йєсус, Хосе і Фернандо стурбовані забрудненням повітря в їх рідному місті Монтерреї. Вони розробили прототип фотокаталітичної фарби, яка може перетворювати смог в нетоксичні елементи. Проблема, з якою стикається школярка Нуха в Бангка, Індонезія, — це відходи виробництва олова в регіоні, які отруюють океан. А в містечку Хіло на Гавайських островах, юнак Джаред сконцентрований на вивченні забруднення миш’яком ґрунтів в його громаді, яке посилене двома цунамі.

Фільм отримав нагороду в номінації на приз великого журі міжнародного кінофестивалю незалежного кіно «Санденс» у 2018 році.

Фестиваль американського кіно «Незалежність» в Миколаєві пройшов з 11 по 16 квітня. Протягом шести днів миколаївці подивилися шість стрічок, які представили на різних світових кінофестивалях і номінували на премію «Оскар». Це: «Світ під твоїми ногами», «Некрологи», «Служила, як дівчина», «Тендітні плечі, переосмислення Барбі», «Врівноваження терезів» і «Винаходячи завтра». Документальний сет від історії впливу 30-сантиметрової ляльки на 60 років життя в Америці і мільйон жіночих доль, до буднів авторів некрологів з The New York Times і профдеформаціі п’яти поколінь американських жінок, які обрали своєю професією юриспруденцію. Вхід на всі покази був вільний.

Фестиваль пройшов за підтримки Посольства США в Україні. Організатор фестивалю в Миколаєві: КУ «Агенція розвитку Миколаєва» та платформа «My ART», яка займається створенням і підтримкою культурних проектів у Миколаєві.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *