05.07.2021

ФСБ намагалася завербувати українців під час «російських навчань» в Криму

СБУ викрила нові спроби вербовки громадян України з боку російських спецслужб.

Встановлено, що співробітники ФСБ хотіли переманити на свою сторону нових інформаторів. А саме – українських рибалок, які працювали у нейтральних акваторіях Чорного та Азовського морів.
Повідомляють в СБ України в Миколаївській області
Від «агентів» ФСБ хотіла отримувати інформацію про дислокацію військових підрозділів ЗСУ. За це російська спецслужба обіцяла грошову винагороду, громадянство РФ та постійне проживання на території окупованого Криму.
Усе це відбувалося під час нарощування військової присутності Збройних сил РФ біля українських кордонів, які російська сторона називає військовими навчаннями.
Співробітники СБУ встановили, що працівники ФСБ РФ незаконно утримували громадян України на території окупованого півострову, а також застосовували до них заходи психологічного впливу.
Також на українських рибалок накладений значний адміністративний штраф, начебто, за незаконний вилов живих біоресурсів в акваторії РФ.
Громадяни України добровільно повідомили СБУ про спробу вербування російськими спецслужбами і надали детальну інформацію щодо свого затримання.

СБУ нагадує, що згідно ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.