19.10.2021

«Фільми розказані самими українцями»: миколаївці на три дні поринули в бурхливу атмосферу 90-х

В Миколаєві показали 9 документальних стрічок із циклу «НАШІ 30» про історію 90-х років в Україні. Глядачі кінопоказів разом рефлексували на хвилюючі історичні теми та ділилися своїми спогадах й емоціями про ті буремні часи.

Покази пройшли в форматі трьох кіновечорів із відкритими дискусіями у громадському просторі *8 ПРИЧАЛ в рамках Фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week: CHANGE.

«НАШІ 30» — це документальний мультимедіапроект Суспільного мовника до 30-ї річниці Незалежності України про історію 1990-х років, розказану самими українцями.

«Цикл називається «Наші 30». Це той вік, коли ми як 30-літня країна вже є свідомою для того, щоб згадувати, рефлексувати, обговорювати ту нашу історію», — каже режисерка документальних фільмів Анна Цигима.

Фільми вже продемонстрували у Києві, Тернополі та Івано-Франківську. За словами знімальної команди проекту, обирали такі теми, які можуть об’єднати людей в спогадах та емоціях про ті часи.

«Для нас було головне, щоб наші герої були живими людьми зі своїми історіями. Щоб вони говорили своєю мовою. Щоб це не була наша думка про них. Навпаки, щоб вони самі про це розказали. Тут в Миколаєві ми хочемо почути від людей, чи вони щось пам’ятають про те зі своєї молодості? Чи виникли в них взагалі запитання про той час? Тому що є молодь, яка могла не знати про ті речі, які відбувалися наприкінці 80-х – початку 90-х. Є й ті, хто тоді просто не слідкував за цим. Є люди, хто знає, але вже не пам’ятає. Ми тут, щоб нагадати про це», — зазначає продюсерка проекту Наталя Гуменюк.

За три дні миколаївці подивилися дев’ять документальних стрічок про «самоповернення» в Крим кримських татар, про еко-активістів з Нетішина та Запоріжжя, членів шахтарських страйкомів, які ходили маршем на Київ, воїнів-афганців, які зрозуміли для себе суперечливість Афганської війни; спортсменів та власників перших нічних клубів, «човникарок» та послідовників «Білого братства» — всіх тих, хто у «новій» Україні шукав та перевинаходив себе.

Агенція розвитку Миколаєва

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *