12.03.2019

Фільм жахів на основі реальних подій: «ДОНБАС» шокував миколаївців


Скандальний фільм «Донбас» режисера Сергія Лозниці глибоко шокував миколаївців, які відвідали кіноклубний фестиваль «Нове українське кіно».
Відкритий показ гучної стрічки пройшов у неділю, 10 березня, в Муніципальній виставковій залі.
Поринути в реалії життя на окупованих східних територіях України змогли більше ста миколаївців, чим доставили додаткових клопотів організаторам. Людей було так багато, що довелося доносити лавки і додаткові стільці прямо під час показу, аби глядачі не дивилися фільм стоячи.
Ще на початку фільму організатори попередили миколаївців, що «Донбас» рясніє нецензурною лексикою та сценами насильства. Та й подібне кіно, взагалі-то, не для людей зі слабкими нервами.
«Після прем’єри у Каннах, фільм отримав безліч позитивних відгуків за відображення ситуації в так званій «ДНР», епохи постправди та світу фейковий новин, в яких зараз ми з вами живемо», — зазначив співорганізатор кінофестивалю Дмитро Ларченко.
Фільм складається з 13-ти сюжетів, переплітаються між собою та демонструють різні сфери життя на окупованих територіях. Стрічка показує, як бойовики забирають автомобіль у місцевого бізнесмена, переселенці туляться по підвалах, чиновник обкрадає лікарню, а журналісти знімають постановочні «новини» для телебачення. Сергій Лозниця написав сценарій картини за мотивами документальних роликів, викладених очевидцями в Інтернет.
«В результаті вийшов дуже високий градус гротеску. Сюжет перетікає від трагедії до комічного фарсу. Але все це — фільм жахів на основі реальних подій», — підкреслив
ведучий.
Власне, фільм перевершив всі очікування. Відразу ж після перегляду, коли в залі спалахнуло світло, на обличчях можна було прочитати тільки одне — «слава Богу, що це відбувається не в Миколаєві». Багато з глядачів були в шоці від побаченого. Та не обійшлося без суперечок під час обговорення картини.
«Якийсь морок», «сатира і занадто багато гротеску», «моя сестра про це
розповідала», «театр абсурду», «режисер перегнув палицю», «мурашки по шкірі», «це якийсь сюр», «все так і було насправді», «у мене істерика», — лунала з залу
неоднозначна реакція публіки.
«Своєрідний Декамерон, від якого моторошно. Півфільму хочеться бити морди (так, морди), а півфільму розриває від сміху і сорому, бо ніби над каліками смієшся. Люди, що населяють ЦЕЙ Донбас — нічого крім наваросії створити не можуть. Жодного поняття про гідність, культуру, мораль, а без них зникають і крихти людяності. Жахлива мова, переполовинена лайкою і матюками, беззмістовне повторення ритуалів — мощі, боротьба з корупцією (так-так!), «постєлітє маладим РУШНІК»,  кізячеський самосуд, безумні гуляння… І тотальна безкарність тих, хто виявився аморальнішим і відмороженішим. Окремий акцент — жінки. Здається, навіть ті чоловіки не настільки жахливі, якими їх роблять істеричні жінки і клікуші, що роздмухують ненависть.

Лозниця — майстер красномовних деталей, і його візуальна точність ранить ще більше.
Впізнаєш наші реалії. Розумієш, що ті нрави не тільки на Донбасі… Від цього дуже сумно», — пізніше написала в мережі своє ставлення до фільму Ірина Тангарова.
Фільм «Донбас» знятий у копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії.
У стрічці зустрічаються вітчизняні актори Георгій Делієв, Наталія Бузько, Тамара Яценко, Людмила Смородина, Ніна Антонова та інші.
Сюжет фільму заснований на документальних матеріалах і розповідає про події, які
відбувалися на сході України, про життя людей, що змушені пристосовуватися до нових умов існування.
Стрічка отримала премію за кращу режисуру в програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. Також фільм показували в рамках Мюнхенської і Одеського кінофорумів.
Фестиваль «Нове українське кіно» в Миколаєві триватиме до 17 березня. Вхід на всі
покази безкоштовний.
Всеукраїнський фестиваль «Нове українське кіно» організований компанією «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Організатор фестивалю у Миколаєві: КУ «Агенція розвитку Миколаєва» та платформа «My ART», яка займається створенням і підтримкою культурних проектів в Миколаєві.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *