07.02.2019

Хакер з Миколаєва викрав дані більше 10 мільйонів користувачів

kiber125-річний мешканець Миколаєва, використовуючи спеціалізоване програмне забезпечення, отримував інформацію про доступ до облікових записів користувачів різноманітних онлайн-магазинів та веб-сайтів. Викрадену інформацію він продавав у мережі інтернет.

Наразі за даним фактом розпочато кримінальне провадження, повідомляє  відділ протидії кіберзлочинам Причорноморського УКП ДКП НПУ .

Встановлено, що за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення молодик виявляв вразливості в системі безпеки сайту та здійснював атаки типу «BruteForce» для отримання інформації щодо логінів та паролів користувачів інтернет-ресурсів. kiber

Захоплені таким чином облікові записи він продавав через спеціалізовані веб-форуми та власний спеціально створений для цього сайт. Крім того, зловмисник створив власну спільноту у мессенджері «Telegram», у якій також розміщував інформацію про оновлення «товару». Такі облікові записи надавали можливість особам, які їх придбали, здійснювати купівлю товарів та послуг онлайн зі знижками, або з використанням «бонусних» коштів скомпрометованих акаунтів. Для отримання коштів від продажу інформації зловмисник використовував гаманці російських електронних платіжних систем, після чого переводив їх на власний рахунок у банку.

Працівники Причорноморського управління Департаменту кіберполіції, спільно зі слідчими поліції Миколаївщини, за процесуального керівництва Миколаївської місцевої прокуратури № 2, провели санкціонований обшук за місцем проживання зловмисника.

Під час попереднього огляду його комп’ютерної техніки спеціалісти з кіберполіції виявили спеціальне програмне забезпечення та інформацію про більш як 10 мільйонів скомпрометованих облікових записів відомих світових ресурсів.

Наразі за даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 КК України (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку). Техніку направлено на експертизу. Після отримання її результатів буде вирішено питання щодо оголошення підозри.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *