02.07.2021

Хто обманює миколаївців: губернатор Кім або його слуги ???

За останні п’ять місяців проблема, збереження водно-спортивного комплексу «Спартак» в Миколаєві і відродження фрістайлу на його батьківщині, вийшла за межі нашої області і досягла столиці.(Киев обратил внимание на николаевский фристайл!)

На неї звернули увагу міністр спорту В.Гутцайт і народний депутат Ж.Беленюк. Розуміючи, що в подальшому «шила в мішку не сховаєш», чиновники вирішили просто «випустити пар».

Певне саме з цією метою було видано розпорядження голови облдержадміністрації №309-р від 1.06.2021 року «Про створення робочої групи з вивчення питання щодо функціонування виду спорту «фристайл» в Миколаївській області»

Пройшов місяць. Наші кореспонденти спробували з’ясувати, що змінилося за цей час.

На жаль, губернатор, не прислухався до думки громадськості, і поставив на чолі групи з відродження, безпосередніх могильників фрістайлу. (Во главе комиссии по фристайлу поставили чиновников, которые его уничтожили).

Тож не дивно що ці два горе-керівника, В.Гінкул і О.Трайтлі, намагалися втекти з першого і поки останнього засідання робочої групи.(Вице-губернатор и начальник управления пытались сбежать с заседания…).

Незважаючи на те, що ще три тижні тому «дорожня карта» по відродженню фрістайлу була надана керівництву області, ніякої реакції з їх боку не було.
Очікувати іншого, від таких «імпотентних» спортивних менеджерів, якими є О.Трайтлі і В.Гінкул, не доводиться.

Нам вдалося з’ясувати, що за останній період, в різний час відбулися зустрічі Віталія Кіма з координатором комітету порятунку «Спартака» І.Фінкельштейном і старшим тренером збірної команди України з фрістайлу М.Нескоромним.
Вони погодилися дати ексклюзивні інтерв’ю нашому виданню. Ось. що коротко розповів старший тренер збірної.

Ретельно проаналізувавши сказане і провівши невелике розслідування, ми виявили деякі, м’яко кажучи протиріччя, в заявах В.Кіма.

Красиво розповідаючи про перспективи розвитку фрістайлу, Віталій Олександрович, в цей же час направляє до міськради звернення, позитивна відповідь на яке практично знищить ВСК «Спартак», як спортивний об’єкт.

А це спортзал на Спортивній 17, в якому пропонують тренуватися фрістайлістам

Як розповіли співробітники школи вищої спортивної майстерності, на території якої знаходиться цей об’єкт, будівельників вони бачили тут останній раз півтора року тому.

І це не дивно. Адже вже виділено 164 млн гривень, на улюблену забаву В.Гінкула, будівництво адміністративного корпусу з саунами і буфетом на вулиці Лазурній, нібито для дітей.

Так коли В.Кім щирий? Коли говорить про відродження фрістайлу, або коли підписує листи про знищення спорткомплексу?

Активіст І. Фінкельштейн прямо назвав те, що відбувається черговою спробою рейдерського захоплення.

Він вважає, що вся справа в 3 га землі, в центрі Миколаєва. Перші дві спроби захопити її намагалися здійснити колишній глава облради часів Януковича, а пару років тому екс-нардеп. Сьогодні ми є свідками чергової спроби захоплення та знищення унікальної дитячої спортивної бази. І причетне до цього вище керівництво області.

Факти свідчать багато про що. Ніхто з керівництва області, в лютому нинішнього року, не відвідав презентацію олімпійського чемпіона А.Абраменко.
У квітні і травні були проведені два брифінги за участю старшого тренера збірної команди України з фрістайлу М.Нескоромного, тренерів, ветеранів спорту, громадськості. На обидва був запрошений радник В.Кіма по спорту — Є. Степанюк. І незважаючи на обіцянки, ні на один він не з’явився. Точно також цей радник проігнорував засідання робочої групи з фрістайлу, в яку був включений.

Ще один цікавий епізод. На недавньому конкурсі, на посади керівників обласних спортивних закладів, один з конкурсантів спробував викласти концепцію розвитку фрістайлу в області, але голова конкурсної комісії, за сумісництвом перший заступник губернатора Г.Решетілов, всіляко перешкоджав цьому.

Але мабуть справжньою «вишенькою на торті» виглядає відповідь на депутатське звернення Ж.Беленюка, яку надала облдержадміністрація та підписав черговий заступник губернатора М.Маріновим.
Суцільний набір слів і ніякої конкретики. Але дивуватися нічому. Адже готував його ніхто інший, як скандально відомий начальник управління молоді та спорту В.Гінкул.

В.Кім нерідко буває на різних заходах на «8-му причалі». Але пройти 50 метрів і подивитися, що робиться на багатостраждальному «Спартаку» напевно не вистачає часу, а може бажання.

Історія з недавнього минулого. У 2020 році, саме В.Гінкул зробив все можливе, що б не допустити попередника В.Кіма, Олександра Стадника на ВСК «Спартак».
Де тепер знаходиться А. Стадник, ми всі чудово знаємо.

У багатьох країнах існують перекази про те, що деякі знакові нежитлові об’єкти мають душу. У Миколаєві таким об’єктом є багатостраждальний водно-спортивний комплекс «Спартак».

Ходить притча про «прокляття Спартака». Людей, які приходять з недобрими намірами на дитячу спортивну базу, згодом наздоганяє удар долі. Деякі пішли в світ інший, деякі ховаються на окупованій території, є і такі, що пересіли з керівного крісла в сідло велосипеда. На жаль, на їх місце приходять нові недоброзичливці, але і їх наздоганяє рок долі.

Матвій Гаранін та Костянтин Еггерт спеціально для «Миколаївської правди»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *