30.06.2021

Центри контролю та профілактики хвороб з’являться в Україні з 1 липня

З 1 липня під всіх регіонах країни з’являться Центри контролю і профілактики хвороб.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«В Україні стартує трансформація системи громадського здоров’я. Уже з 1 липня 2021 в регіонах запрацюють новостворені Центри контролю і профілактики хвороб. З 1 липня 2021 відповідно до постанови Кабміну від 17 лютого 2021 №1121 у всіх областях України та Києві запрацюють Центри контролю і профілактики захворювань (ЦКПХ)», — йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, нова система громадського здоров’я перш за все спрямована на розвиток потужної вертикалі епідемічного контролю в регіонах. «ЦКПХ створюються завдяки об’єднанню наявних регіональних потужностей — лабораторних центрів, обласних центрів громадського здоров’я, підрозділів за статистикою і відділів моніторингу і оцінки. Ці центри будуть повністю відповідальні за контроль хвороб в регіоні — від рутинного моніторингу показників до прогнозування, виявлення надзвичайних ситуацій, спалахів і реагування на них», — йдеться в повідомленні.

Основні функції ЦКПХ полягатимуть у забезпеченні епідеміологічного нагляду, санітарного та епідемічного благополуччя населення, захисту населення від інфекційних хвороб, запобігання та профілактики неінфекційних захворювань, в підтримці біологічної безпеки та біологічного захисту, епідеміологічного нагляду (спостереження), імунопрофілактики, просвітницької роботи щодо здорового способу життя і запобігання факторам ризику, в боротьбі зі стійкістю до протимікробних препаратів, реагування на небезпеку для здоров’я і надзвичайні стани у сфері охорони здоров’я тощо. «Пандемія COVID-19 стала викликом для систем епідемічного контролю і громадського здоров’я всього світу. В Україні ж вона також виявила прогалини у швидкої координації та оперативному реагуванні. До того ж медична система не мала значних оновлень за 30 років незалежності і виявилася неповністю підготовленою ​​до ефективного реагування на SARS-CoV-2», — зазначив заступник міністра — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

З його слів, досвід пандемії чітко сформулював потребу в перегляді функцій, відповідальності і взаємодії у сфері контролю за хворобами та біобезпеці. «Перше, що ми впроваджуємо — це перехід від децентралізованої системи до чітко керованої вертикальної структури. Всі 25 регіональних центрів будуть підпорядковуватися МОЗ по вертикалі головного державного санітарного лікаря. Організаційно-методичне керівництво буде забезпечуватися Центром громадського здоров’я. Це має забезпечити швидке реагування на нові виклики, пандемії, а також злагоджену роботу за іншими викликами у сфері громадського здоров’я», — роз’яснив Кузін.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський заявив, що громадяни України старші 55 років будуть проходити повні медичні обстеження кожні два роки, а деякі категорії громадян – кожен рік,

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *