28.02.2019

Цькування та харчування в школі — у Миколаєві відбулася велика нарада освітян

У четвер, 28 лютого, в міському Будинку вчителя за ініціативи управління освіти міської ради відбулася робоча нарада з керівниками навчальних закладів Миколаєва. Участь у ній взяв перший заступник міського голови Володимир Криленко. Для обговорення запропоновано низку актуальних  питань, в тому числі, заходів стосовно покращення стану харчування в закладах освіти, запобігання булінгу у міських закладах освіти, створення умов для успішного впровадження концепції «Нова українська школа», підготовка та проведення ЗНО 2019 року  та інші.

Володимир Криленко вкотре наголосив на відповідальності керівників закладів освіти за організацію харчування у школах та дитячих садках Миколаєва.

—  Створено комісію для перевірки навчальних закладів, вжито низку інших організаційних заходів. З недобросовісним постачальником договір буде розірвано, а також запроваджено штрафні санкції, — поінформував перший віце-мер. – Більш того, міська влада посилить контроль за організацією харчування в усіх установах гуманітарної сфери. Це стосується міських лікарень та закладів соціального захисту.

Про зміни в законодавстві України стосовно шкільного цькування, або булінгу, учасників наради поінформувала начальник відділу виховної роботи управління освіти міської ради Людмила Сискова.

19 січня 2019 року набув чинності Закон про протидію булінгу в Україні. Даним нормативним актом встановлено відповідальність за вчинення булінгу всіх учасників освітнього процесу.

—  В Україні вже зафіксовано перше рішення суду щодо цькування у школі. На батьків дитини, яка знущалася з підлітка, накладено штраф, — повідомила начальник відділу. – При цьому за результатами опитування, проведеного серед школярів, 17% дітей не знали, до кого звернутися за допомогою, а 26% — вважали, що у знущаннях немає нічого дивного. Більшість з тих, хто потерпає, нікому про це не розповідають, адже бояться, що буде ще гірше. Це свідчить, що школа досі не вміє реагувати на факти цькування навіть після того, як їх виявили.

Вперше даним законодавчим актом на директора школи покладено обов’язок та відповідальність: дізнавшись про факт булінгу, керівник закладу освіти повинен негайно відреагувати, зібрати комісію та провести розслідування.

У Миколаєві з початку року фактів булінгу не виявлено, проте управління освіти зафіксувало 4 випадки з’ясування стосунків між учнями з позиції сили, 1 випадок жорстокого поводження вчителя з учнем. Спеціалісти управління освіти провели 3 службових розслідування в закладах освіти на скарги батьків щодо боулінгу з боку дітей і вчителів, та 1 скаргу вчителя на боулінг з боку батьків.

Заклади освіти зобов’язані забезпечити на власних веб-сайтах відкритий доступ до правил поведінки учнів, плану заходів щодо запобігання та протидії боулінгу, контактних номерів телефонів, за якими можна звернутися за допомогою, порядку надання та розгляду заяв щодо протидії булінгу.

Старший інспектор відділу ювенальної превенції УПН ГУНП в Миколаївській області Наталія Бойко детально пояснила терміни, запроваджені новим законодавством та розповіла, як відрізнити конфліктні ситуації від булінгу.

— В Миколаївській області таких фактів з початку дії закону не зафіксовано, тоді як в Україні — 20 випадків цькування в освітніх закладах, — зазначила старший інспектор.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *