14.11.2021

Через борги у Миколаєві 4 будинки не можуть перевести на пряме абонування

У Миколаєві виникли труднощі із переведенням чотирьох будинків КП «Гуртожиток» на пряме абонування. Винуватцем називають «Миколаївобленерго».

Про це на засіданні планово-бюджетної комісії міськради заяви віце-мер Юрій Степанець.

За його словами, енергокомпанія просить сплатити борг КП «Гуртожиток» за спожиту електроенергію у розмірі 15 мільйонів 600 гривень. Борг сформувався за кілька років.

«Заборгованість склалася через кілька причин. Перша – керівництво СКП «Гуртожиток», яке працювало в той період, нарощувало борги, не розраховувалося з «Миколаївобленерго», і ці кошти використовувалися на розгляд керівництва СКП. Друга – несплата мешканцями «Гуртожитка» за спожиту електроенергію на рахунки СКП. У них заарештовано рахунки ще з 2014 року, тож усі суми чи активи державна виконавча служба розподіляла згідно із законодавством. Це погашення зарплати працівникам СКП «Общежиток» та податки – все, що залишалося на рахунках, поступало рівномірно на рахунки обленерго, водоканалу, облтеплоенерго тощо. На жаль, цих коштів не вистачало, бо заборгованість лише зростала», — повідомив він.

Загалом у Миколаєві вже 95% будинків КП «Общежиток» переведено на пряме абонування. Проте загвоздка виникла з 4 будинками, що залишилися.

«Миколаївобленерго» готове укласти договір реструктуризації на 8 років, але з муніципального бюджету Миколаєва щорічно необхідно виділяти 2 мільйони для погашення боргу. Проте розуміння, звідки взяти таку суму в умовах мізерної міської скарбниці, поки що незрозуміло.

4 будинки, що залишилися, готові перевести на новий формат обліку, але після погашення повного обсягу заборгованості.

Джерело: СВІДОК.info.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.