09.09.2021

Через здорожчання газу громади Миколаївщини не готові до опалювального сезону

52 громади на Миколаївщині не зможуть підготуватися до опалювального сезону у зв’язку з підвищенням ціни на природний газ до 18-ти грн за кубічний метр.

Через це Асоціація міст України (АМУ) звернулась до прем’єр-міністра з пропозицією збільшити частку податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), що залишатиметься місцевим бюджетам, з 60-ти відсотків до 65-ти відсотків.

Про це розповів виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України, голова постійної комісії облради з питань ЖКГ Олександр Мосін.

За словами Олександра Мосіна, видатки з бюджетів місцевого самоврядування на забезпечення бюджетних установ теплом у новому опалювальному сезоні складуть майже 17 млрд грн, що на 9 млрд грн більше ніж в попередньому сезоні (2020-2021 роки).

«Ми вже бачимо, що територіальні громади не можуть знайти постачальника газу для забезпечення теплом закладів соціальної сфери. Коли територіальні громади приймали бюджет, вони прогнозували ріст цін, але прогноз був на рівні 15-16 гривень. Громади перебувають в дуже скрутному становищі, тому що розуміють, що в опалювальний сезон вартість газу буде близько 24 гривень», ‒ сказав Олександр Мосін.

За словами Олександра Мосіна, ситуацію може виправити прийняття законопроєкту про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо подальшого зміцнення фінансової спроможності громад. Саме цей закон має збільшити частку ПДФО з 60-ти відсотків до 65-ти. У Верховній раді його зареєстрували 15 лютого 2021 року, проте на голосування станом на 8 вересня його не виносили.

«Зараз ми розуміємо, що вже ці кошти підуть не на розвиток громад, як планувалося, а на те, щоб виправити ситуацію, яка склалася. Ці п’ять відсотків зростання збалансують ситуацію в середніх містах і територіальних громадах, де населення близько 20-30 тис. людей. У маленьких громадах все одно залишиться «дірка» в бюджеті», ‒ сказав Олександр Мосін.

За словами голови Чорноморської сільської об’єднаної територіальної громади Андрія Дмитренка, ці додаткові п’ять відсотків дадуть змогу частково перекрити здорожчання енергоносіїв.

«П’ять відсотків ПДФО у нашій громаді – це близько одного мільйона гривень. У нас нестача 687 тис. грн, тому це буде ресурс саме для перекриття витрат на оплату за газопостачання. Ми, як місцеві громади, хочемо, щоб частка ПДФО була 75 відсотків, як це було раніше. Ну, хоча б 65 відсотків, це теж буде додаток, що допоможе нам розв’язувати питання», ‒ сказав Андрій Дмитренко.

Окрім збільшення частки ПДФО, що залишатиметься місцевим бюджетам, за словами Олександра Мосіна, для забезпечення соцзакладів теплом у громадах потрібно затвердити державну програму щодо врегулювання питань з формування тарифів та компенсації різниці тарифів.

Станом на 9 вересня в Асоціації міст України чекають на відповідь прем’єр-міністра на їхнє звернення.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *