14.08.2020

Через підпал горіла хвойна підстилка у Балабанівському лісовому урочищі

14 серпня о 08:02 за екстреним номером 101 повідомили про декілька осередків пожежі  хвойної підстилки у Балабанівському лісовому урочищі, що у Корабельному районі м Миколаєва.

Як розповіли у прес-службі, на виклик прибули вогнеборці 5 державної пожежно-рятувальної частини, працівники Галицинівського загону місцевої пожежної охорони та відділення 4 ДПРЧ. О 08:59 спільними зусиллями пожежу локалізували та о 09:05 ліквідували на загальній площі 700 м. кв, її спричинив підпал.

Загалом до гасіння залучалось 4 одиниці техніки та 15 рятувальників.

Слід зазначити, що подібні випадки трапляються систематично. Нещодавно, 10 та 13 серпня, вже горів цей лісовий масив,  і спричинили  займання підпали. Нагадуємо, такі вчинки караються законом!

Пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, каратиметься штрафом у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно зі статтями 241 та 245 Кримінального кодексу України, штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами становлять від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Шановні мешканці та гості нашого краю, пам’ятайте, що самовільне спалювання листя та сухої трави становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак.

Випалювання рослинності також призводить до руйнації ґрунтового покриву та його збідніння. Вогонь знищує насіння й коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їхнього коріння. При стихійному спалюванні трави вогонь може охопити великі території та спричинити знищення диких рослин і тварин. Крім того, існує загроза лісових пожеж і займання житлових будинків, а також короткого замикання, якщо поблизу проходять високовольтні лінії електропередачі.

Будьте відповідальними та у разі пожежі телефонуйте за номером 101!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *