19.09.2021

Чим миколаївці найбільше засмічують пляжі?

В рамках проекту «Чисті пляжі разом» проходить всеукраїнський моніторинг пляжного сміття. Вже було два моніторинги, третій повинен проходити восени.

Про це в програмі «Радіодень» розповіла президенткою Всеукраїнського молодіжного руху Let’s Do It, Ukraine! Юлія Мархель.

У Миколаєві перша екоекспедіція відбулася на пляжі «Стрілка» у парку «Перемога», а друга — на пляжі мікрорайону Намив.

«Результати трьох експедицій будуть оголошені в кінці жовтня. Найпопулярніший сміття, який знаходять екопатрульние, волонтери, експедитори — це недопалки, мікропластік, скло і одноразові маски », — повідомила Юлія Мархель.

Координатор Всеукраїнського молодіжного руху Let’s Do It, Ukraine! в Миколаєві Наталія Засядька розповіла, що моніторинг і соцопитування відбулися, всі результати передали до Києва і зараз йде процес обробки.

«Моніторинг проходив за наступним алгоритмом: ми збираємо сміття, заміряємо дві ділянки в сто метрів і після того збираємо і сортуємо», — розповіла Наталія Засядька.

Найчастіше люди залишають на пляжах після себе недопалки.

«Недопалки ми знайшли близько тисячі. Це ми вважали сухі недопалки, які можна взяти в руки, оскільки біля водойм вони стають м’якими, їх неможливо прорахувати, тому що вони змішуються разом, тому насправді їх набагато більше », — повідомила Наталія Засядька.

Пластикові пляшки і кришечки від них на другому місці серед пляжного сміття.

«За останній моніторинг знайшли 50 пластикових пляшок, скляних — 35 штук. Дуже часто знаходили уламки скла, закопані в пісок », — сказала Наталія Засядька.

У жовтні Let’s do it, Ukraine представить на національному рівні результати моніторингових досліджень, до яких залучили екологів, соціологів, роблять обробку, як експерти, щоб побачити по всій країні: яке сміття найчастіше зустрічається в водоймах, як люди ставляться до цієї ситуації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *