16.07.2021

Чи безпечно купатись у річках Миколаєва

У пробах води, відібраних на чотирьох пляжах Миколаєва, виявили вміст лактозопозитивної кишкової палички.

Чи безпечно купатись у річках Миколаєва – з’ясовувала кореспондентка Суспільного Ніна Булах.

Лікар-інфекціоніст Ігор Пашков рекомендує миколаївцям користуватися пляжами виключно як зонами відпочинку – без купання.

«Купання у водоймах – потрібно розуміти, яку небезпеку на сьогодні представляє. По-перше, як ми бачимо, погода нас не радує, багато дощів – це є розвиток для мікроорганізмів, для інфекцій, які викликають гострі гастроентерити, такі як кишкова паличка, черевний тиф, вірусний гепатит А, ротавірусна інфекція», – говорить Ігор Пашков.

Відпочиваючи на березі водойм Миколаєва, люди повинні пам’ятати про небезпеку, яку несе забруднена річкова вода.

«Купання у водоймах представляє небезпеку. Це прояви такого синдрому, як загальна інтоксикація: підвищення температури тіла, нудота, блювота і діарея. Що потрібно робити в першу чергу? Звичайно, не займатися самолікуванням, а звернутися за медичною допомогою. Якщо ви вже пішли на річку, потрібно спробувати не ковтати воду, після приходу з пляжу обов’язково прийняти душ, намагатися на пляжі не вживати продукти, які швидко псуються«, – каже Ігор Пашков.

12 липня працівники лабораторного центру відібрали проби води у кількох місцях: міському пляжі «Стрілка», «Чайка» та «Прибій», рекреаційній зони «Намив», – за мікробіологічними показниками.

«Пляж «Стрілка»: біля волейбольного майданчика 3 тисячі 700 при нормі менше ніж 5 тисяч, а біля мосту 500, чудова вода. Пляж «Чайка»: біля вітрильно-веслувального клубу 6 тисяч 200 – це незначне перевищення при різних показниках, коли у нас і 190 буває, і 240 тисяч, 200 тисяч, а з іншого боку річки 5 тисяч, тобто вода непогана. «Прибій»: при нормі 5 тисяч ЛКП нині 2 тисячі. І пляж «Намив»: 6 тисяч 200 при нормі 5 тисяч. Можна купатися, тому що 6 200 при показнику 5 – це незначне перевищення«, – розповів завідувач санітарно-гігієнічного відділу Анатолій Пахоляк.

За словами Анатолія Пахоляка, проби води місцевих пляжів відбирають щопонеділка. Станом на 15 липня, купатися в річках можна, але з дотриманням правил гігієни.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.