28.08.2021

Чи готові медзаклади Миколаєва до впровадження електронних лікарняних

Медзаклади Миколаєва впроваджують електронні листки непрацездатності. Паралельно людям видають їх паперові аналоги. Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я, з вересня листки непрацездатності функціонуватимуть виключно в цифровій формі.

Щоб отримати такий медичний документ, у пацієнта має бути декларація із сімейним лікарем та довідка про офіційне працевлаштування.

За словами бухгалтерки Вікторії Турченяк, електронний лікарняний потрапляє до електронного кабінету платника податків одразу після того, як його відкриють.

«Роботодавець може зайти до кабінету платника податків і побачити відкритий лікарняний. Протягом десяти днів необхідно призначити матеріальну допомогу за цим лікарняним листком», ‒ сказала Вікторія Турченяк.

Зі слів бухгалтерки, на розмір та строки надання матеріальної допомоги електронний листок непрацездатності не впливає. Тобто роботодавець повинен нарахувати свою частину компенсації у той самий день, що і зарплатню, а фонд соціального страхування – не пізніше, ніж за два місяці після виписки лікарняного.

“Комісію з соціального страхування виплачують на підприємстві. Розмір матеріальної допомоги розраховують за середнім розміром заробітної плати«, ‒ сказала Вікторія Турченяк.

У лікарні швидкої медичної допомоги електронні лікарняні запровадили з 1-го серпня. Станом на 27 серпня, зареєстрували 280 пацієнтів. Щоб уникнути помилок при оформленні листків непрацездатності, лікарі прослухали курс від фахівців медичної інформаційної системи.

«Заповнюється медичний документ, відправляється до Національної служби здоров’я України, на підставі візиту пацієнта до нашої лікарні відкривається лікарняний листок», ‒ розповіла медпрацівниця Юлія Мєдвєдєва.

З її слів, паперові листки непрацездатності видавали на п’ять днів, після чого, за потреби, людина мала прийти до амбулаторії, аби його подовжити. Електронні лікарняні відкривають на весь термін лікування, але не більше, ніж на 30 днів. За потреби, його також можна подовжити.

Станом на 27 серпня, за словами начальниці управління охорони здоров’я Ірини Шамрай, електронні листки непрацездатності оформлюють не у всіх лікарнях Миколаєва, але процес впровадження майже завершено.

«Сьогодні (27 серпня ‒ ред.) майже всі лікарні виписують електронні лікарняні. Перехід на нову систему залежить від терміну навчання усього медичного персоналу», ‒ розповіла Ірина Шамрай.

Паперові лікарняні видаватимуть до кінця серпня 2021 року. З вересня використовуватимуть виключно електронні.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.