08.09.2021

Чи готові Миколаївська ТЕЦ та облтеплоенерго до нового опалювального сезону?

У Миколаєві на теплогенеруючих підприємствах триває підготовка до опалювального сезону. Відбувається ремонт котлів, турбін та допоміжного обладнання, а також – гідравлічні випробування.

Приватному акціонерному товариству «Миколаївська теплоелектроцентраль» підпорядковано 52 кілометри тепломереж обласного центру. До наступного опалювального сезону починають готуватися відразу після закінчення попереднього.

«Як тільки ми зупиняємо станцію, після опалювального сезону, відразу починаємо гідравлічні випробування тепломереж і починаємо кампанію з ремонту усього обладнання, яке має застосовуватися», – розповів головний інженер ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» Сергій Риков.

За словами Сергія Рикова, уникнути поривів на тепломережах майже неможливо. Деякі дефекти виявляють заздалегідь: за допомогою гідравлічних випробувань. Цю частину робіт мають завершити до кінця вересня.

«Гідравлічні випробування були у квітні, червні та серпні. Взагалі було шість гідравлічних випробувань. Завдяки їм знайшли 106 дефектів у тепломережах; з них 36 потребували проведення земляних робіт. На даний час (станом на 7-ме вересня — ред.) залишилось 19 дефектів», – каже Сергій Риков.

Процес теплопостачання відбувається за допомогою трансформації енергії.

«Газ спалюється на котлах. У нас взимку в середньому працюють два котли середнього тиску. Пара переходить у приміщення, яке називається турбінне відділення. У ньому пара перетворюється в електричну і теплову енергію. Теплова енергія постачається нашим споживачам», – розповів Сергій Риков.

За словами Сергія Рикова, у відсотковому відношенні готовність «Миколаївської ТЕЦ» до опалювального сезону така: «Залишилось 17 відсотків по тепломережах. Взагалі по станції ми поки що даємо підготовку на 63 відсотки».

В обласному центрі функціонує ще одна теплогенеруюча компанія – «Миколаївоблтеплоенерго». За словами директора підприємства Миколи Логвінова, підготовка триває за планом, обласне комунальне підприємство забезпечене матеріалами і ресурсами в повному обсязі.

«Побудували нові теплотраси, зробили ремонти і гідравліку діючих теплотрас: у нас їх 220 кілометрів у 2-Д. Реконструюємо одну з котелень, це котельня на вулиці Казарського. Ми самотужки робимо два нові котли, абсолютно нові. І є реконструкція котельні на вулиці Самойловича, 42, де ми ставимо нові котли, і будемо використовувати цьогоріч нову технологію», – каже директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов.

За словами Миколи Логвінова, загальна готовність «Миколаївоблтеплоенерго» до опалювального сезону – 85-90 відсотків.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.