09.09.2021

Чи готові школи Миколаївщини до дистанційного навчання?

У шкіл Миколаївщини є досвід дистанційного навчання: від початку карантину застосовували в освітньому процесі цифрові технології. Станом на вересень 2021 року, 80 відсотків шкіл області мають можливості навчати дистанційно.

Про це в програмі «Сьогодні.Головне» розповіла заступниця директора з науково-педагогічної роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (МОІППО) Ольга Захар.

Співробітники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проаналізували, як відбувалося дистанційне навчання під час локдауну. Під час першого карантину, зі слів Ольги Захар, лише 15 відсотків закладів використовували різноманітні системи дистанційного навчання, де є зворотний зв’язок, можливість розмістити матеріали, прокоментувати відповідь учнів тощо. Вже під час другого карантину майже 60 відсотків закладів користувалися цими системами.

Для підготовки вчителів області до дистанційного навчання в МОІППО організували спеціальні курси.

«Є багато відео, але дітям не вистачає коментарів вчителя, пояснення, отримання відповідей на запитання. Тобто зворотний зв’язок дуже важливий. Можна, наприклад, поєднувати матеріали, що розміщені на Національній платформі «Всеукраїнська школа онлайн», а після перегляду матеріалів вчитель може поспілкуватися із дітьми або через Google Classroom, або через месенджери: дати відповіді, роз’яснити, що незрозуміло», – розповіла Ольга Захар.

За словами Ольги Захар, під час організації дистанційного навчання, найгострішою проблемою залишається забезпечення вчителів, закладів освіти та сімей комп’ютерами, ноутбуками та підключення до інтернету.

«Із державного бюджету виділена субвенція на підключення сільських закладів освіти до інтернету. Громади могли подати заявки на отримання субвенції на підключення швидкісного інтернету. Також виділили субвенцію на забезпечення вчителів ноутбуками для занять під час дистанційного навчання. Близько двох тисяч ноутбуків мають закупити в Миколаївську область, більше ніж 300 різних закладів освіти підключаються до інтернету», – розповіла Ольга Захар.

Директорка Воронівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Олександрівської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області Наталія Аржанова розповіла кореспондентам Суспільного, що для повноцінного забезпечення дистанційного навчання потрібна швидкість інтернету не менше 100 мегабітів на секунду. Максимально, що забезпечує провайдер у селі, п’ять мегабітів на секунду, а у школі – 15. Влітку запрацював 4G інтернет, тому діти мають більшу можливість виходити на зв’язок.

«Існує проблема у ґаджетах, що наявні у дітей. Діти працюють із мобільних телефонів, тому що батьки не мають змогу забезпечити хоча б планшет, не говорячи вже про ноутбук чи персональний комп’ютер. Вчителі всі мають змогу працювати. Вже є досвід. Є камери, у кого ноутбук. І швидкість у школі трошки краща», – розповіла Наталія Аржанова.

За словами директорки департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Алли Веліховської, якщо Миколаївщина перебуватиме у «зеленій» епідемічній зоні, навчальний процес відбуватиметься у звичному режимі ‒ учні будуть відвідувати заняття у школах, а під час уроків вони зможуть перебувати в приміщенні без масок.

Якщо Миколаївщина перебуватиме у «червоній» зоні, відвідуватимуть школу лише 1-4 класи. Навантаження розподілять таким чином, щоб уникати скупчення дітей, а всі уроки для кожного окремого класу відбуватимуться в одному кабінеті.

Якщо буде «жовта» або «помаранчева» зони, у школах запровадять змішаний навчальний процес. Це означає, що певні уроки проводитимуться очно, деякі – дистанційно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.