20.06.2021

Чи можуть українці обирати вакцину для щеплень від COVID-19?

Наразі в Україні вакцина не доступна для всіх, хто хоче зробити щеплення від коронавірусу.

Про це в Сніданку з 1+1 сказала генеральна директорка Директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я МОЗ Марія Карчевич. За її словами, доступність вакцини для всіх — це п’ятий етап кампанії щеплення від COVID-19.

— У нас зараз триває третій етап вакцинації. Можливо, в перспективі буде можливість. Крім того, переглянути підхід: забезпечити доступ до вакцини і вибір вакцини. Але за тих умов, що вакцини буде у достатній кількості на території країни, — наголосила Марія Карчевич.

Так представниця міністерства охорони здоров’я прокоментувала запитання глядачки «Сніданку» Христини Хомко про те, чи можливо обирати вакцину для щеплень від коронавірусу: «9 серпня запланувала поїздку літаком до Франції. Потрібно пройти повну вакцинацію. Простим громадянам, не медикам, пропонують AstraZeneca. Через застосунок «Дія» записалася. Дату мені ще не призначили, але домовилась за власними каналами про дату – 18.06. Проблема полягає в наступному: повторну вакцину можуть зробити через 12 тижнів. Отже, я не встигаю. Придбати Phizer теж не можна. Як діяти в таких ситуаціях?».

Виходить, що у випадку пані Христини, реальний вихід – це звернутися до одного із центрів вакцинації та зробити щеплення препаратом CoronaVac. Вона має менший проміжок між першою та другою дозою — це три тижні. Обирати ж вакцину поки українці не можуть, як і більшість країн. Залишається сподіватися що вже незабаром препаратів в Україні буде достатня кількість, і в охочих зробити щеплення нарешті з’явиться вибір.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.