06.09.2021

Чому шкільне меню від Клопотенка не приживеться в Миколаєві?

У Миколаєві розповіли, чому більшість шкіл міста не перейдуть на меню, запропоноване шеф-кухарем Євгеном Клопотенко для навчальних закладів країни.

Про це говорили під час програми «Діалог» на ТРК «МАРТ», гостем якої став директор комунального виробничого підприємства з організації харчування в навчальних закладах Віктор Васильєв.

Так, Віктор Васильєв заявив, що, незважаючи на загальну думку, проблема не в технічному оснащенні харчоблоків. Зокрема, він зазначив, що управління освіти поступово змінює і модернізує техніку, яку використовують для приготування харчування учням, і вона досить високої якості.

Що стосується безпосередньо харчування для дітей, то, на думку Васильєва, тут головний критерій — безпека. Тобто страви не повинні бути занадто складними в приготуванні. Чого не можна сказати про меню, запропонованому Клопотенко.

«В даному випадку нам представили красиву картинку, що є таке розмаїття. Є меню Клопотенко, в якому він представив красиві, яскраві страви. Але чи готові співробітники харчоблоків його готувати, чи готові діти його прийняти, чи готові батьки в підсумку платити за це? При всій повазі до шеф-кухаря Клопотенко, великий плюс, що він один з перших, хто торкнувся цієї реформи харчування ».

При цьому Васильєв додає, що запропоноване відомим кулінаром меню не є ідеальним. Навіть зараз його немає на сайті Міносвіти, де воно спочатку було розміщено, так як надійшло багато зауважень. Зараз його допрацьовують — в процесі беруть участь представники асоціації міст, а також професійні кухарі. Надалі вдосконалене меню знову буде опубліковано для загального огляду і використання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.