02.09.2021

Школи Миколаївщини отримають субвенції для реалізації програми Нової української школи

Для забезпечення реалізації програми Нової української школи держава надасть субвенції місцевим бюджетам громад Миколаївщини. Також в області триває реалізація проєкту «Ноутбук кожному вчителю».

Про це розповіла директорка департаменту освіти та науки Миколаївської облдержадміністрації Алла Веліховська.

До кінця 2021 року вчителів Миколаївської області повинні забезпечити ноутбуками в рамках реалізації спільного проєкту Міністерства цифрової трансформації України і Міністерства освіти та науки «Ноутбук кожному вчителю».

«Тривають тендерні закупівлі на придбання 1761 комп’ютера, які повинні бути в закладах для вчителів 5-9 класів. Також підписано наказ про розподіл НУШ-субвенції, розрахований за певною формулою. На кожну абсолютно громаду буде направлено понад 43 мільйони, саме для того, щоб кожна громада окремо могла закупити меблі для перших класів, на дидактичне обладнання та комп’ютери для вчителів перших класів», – розповіла Алла Веліховська.

За словами Алли Веліховської, Миколаївщину обрали для проведення стратегічної сесії форуму, який відбувся в серпні. На форумі заступник міністра освіти з питань цифровізації Артур Сілецький презентував портал «Всеосвіта», на якому зібрані відеоматеріали з усіх шкільних предметів. Наприклад, якщо дитина з якоїсь причини не встигла побувати на уроці, можна зайти на цей канал і передивитися усі необхідні матеріали.

Алла Веліховська розповіла, що субвенції вже розподілили між громадами. У 2021 році виділили гроші на придбання засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи, на закупівлю сучасних меблів для початкової школи і 40 відсотків цієї субвенції конкретно спрямовані на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів.

Уже відбувся розподіл субвенції, яку спрямують у територіальні громади. Після затвердження бюджетною комісією та розпорядження голови Миколаївської обласної державної адміністрації, гроші направлять до територіальних громад. Після чого голови об’єднаних територіальних громад зможуть закуповувати техніку для учителів початкової школи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 2021 року № 476 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2021 році»:

  • на закупівлю засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи на Миколаївщині розраховано 30 млн 61 тис. 900 грн;
  • закупівлю комп’ютерного та мультимедійного обладнання, пристосувань для навчальних кабінетів, засобів навчання, у тому числі навчально-методичної та навчальної літератури, зошитів з друкованою основою, у тому числі їх електронних версій та з аудіосупроводом, для закладів загальної середньої освіти, що є учасниками всеукраїнського інноваційного освітнього проєкту за темою “Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти” — 1 млн 85 тис. 300 грн;
  • підвищення кваліфікації педагогічних працівників та проведення супервізії (видатки споживання) — 10 млн 695 тис. 400 грн, у тому числі проведення супервізії — 852 тис. 200 грн, підвищення кваліфікації вчителів, асистентів вчителів у закладах післядипломної педагогічної освіти комунальної форми власності — 2 млн 554 тис. 400 грн, підвищення кваліфікації вчителів, які забезпечують здобуття учнями 5-11(12) класів загальної середньої освіти — 7 млн 288 тис. 600 грн.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.