26.06.2021

Шламосховища Миколаївського глиноземного заводу повністю безпечні, — проектувальник

Шламосховища Миколаївського глиноземного заводу не несуть небезпеки навколишньому середовищу або здоров’ю людей. Про це заявив Олександр Оглобля, директор Українського державного науково-дослідного і проектно-вишукувального інституту «УкрНДIводоканалпроект», який проектував два шламосховища МГЗ.

Про це вчений і інженер заявив під час круглого столу, присвяченому діяльності Миколаївського глиноземного заводу. В даний час «УкрНДIводоканалпроект» також займається реконструкцією перших двох шламосховищ.

Олександр Оглобля підкреслив, що в контексті діяльності українського МГЗ некоректно наводити приклади катастроф в Угорщині або Бразилії, оскільки аварії не пов’язані з самим шламом, а є наслідком помилок проектувальників сховищ.

«Шкода від шламу є тільки, якщо він запилювання проходить або потрапляє через просочування і фільтрацію в водні басейни і ту воду, яку ви п’єте. Наше завдання — цього не допустити. Ми говорили про Угорщину. Чому там лихо сталося? Тому що прорвало дамбу. а дамба була прорвана не через плинності шламу, а тому що там було зайве поровое тиск, яке призвело до руйнування дамби, тому що там були неправильно виконані розрахунки. Я вам більше скажу: у Бразилії була така ж трагедія, тільки не на глиноземному шламосховищ, а на хвостосховищі. там теж була прорвана дамба і загинули люди. і там теж була помилка проектувальника «, — сказав Олександр Оглобля.

Він запевнив учасників круглого столу, що особисто дає гарантії безпеки шламосховища під Миколаєвом: «Я вам гарантую, що у вас безпечне шламосховищ», — заявив він. Його слова підтверджуються тим фактом, що крім різних псевдо-екологів до МГЗ немає претензій з боку контролюючих органів у сфері екології, медики не фіксують впливу діяльності заводу на здоров’я людей, які проживають поруч.

Джерело: УН

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.