06.09.2021

Шляхи взаємодії бізнесу та територіальних громад Миколаївщини

Територіальні громади Миколаївщини мають змогу проаналізувати роботу бізнесу, що діє на їхній території, враховуючи свої надходження, а також скласти план напрямків, що поліпшують надходження грошей до бюджету громади.

Про це розповів виконавчий директор Миколаївського відділення Асоціації міст України, голова постійної комісії з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури Олександр Мосін.

За словами Олександра Мосіна, на розгляді депутатів Верховної ради перебувають два законопроєкти, які стосуються врегулювання на законодавчому рівні питання щодо розташування на території окремих об’єднаних територіальних громад підприємств, а також здійснення відрахування податків на доходи фізичних осіб до бюджетів громад.

«Громада перед початком перемовин щодо виділення земельної ділянки для відкриття підприємства повинна обговорити такі питання: де буде зареєстроване це підприємство або відокремлений підрозділ, участь підприємства у розвитку соціальної сфери громади тощо», — розповідає Олександр Мосін.

За словами експерта, на Миколаївщині поширений принцип соціального партнерства. Олександр Мосін каже, що керівництва об’єднаних територіальних громад та підприємств можуть укласти договір соціального партнерства, передбачивши певні кроки, що мають виконати підприємства і таким чином пояснити жителям громади, що додатково вони отримують. Наприклад, громада додатково отримає нові робочі місця, надходження до бюджету, будівництво дитячого майданчику, ремонт садочку, школи, благоустрій території, ремонт дороги тощо.

«Кожна громада зараз узгоджує свої території, затверджує генеральні плани. Громада має вже планувати, які території може віддати під розвиток підприємництва та бізнесу, узгодити це питання з жителями, далі вже рухатися згідно з планом співробітництва. Це непростий шлях, потрібно визначити ділянку землі, який бізнес може залучити, які преференції можуть бути надані, як-то пільги на оренду землі», — додає Олександр Мосін.

Експерт розповів, що громади повинні самостійно вирішувати проблемні ситуації.

«Наприклад, у місті Нова Одеса скандал з підприємством, що займалося переробленням молока. Через очисні споруди підприємство закрилося, перенесло свої потужності до інших громад, бюджет міста втратив шість млн грн надходжень у вигляді податків та зборів, понад 200 людей залишилося без роботи«, — говорить Олександр Мосін.

З його слів, між керівництвом громад та підприємствами повинні бути перемовини: що може зробити бізнес, а чим громада може допомогти бізнесу.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.