19.06.2021

Щоб утримати на плаву Південноукраїнську лікарню до кінця року, потрібно ₴ 35 млн.

Щоб забезпечити функціонування Южноукраїнської міської клінічної лікарні до кінця 2021 року, потрібно 35 мільйонів гривень.

Про це сказав мер Южноукраїнська Валерій Онуфрієнко.

Він розповів, що навесні міська рада Южноукраїнська навесні виділив 3,4 мільйона гривень на зарплати медикам місцевої лікарні. В межах такої ж суми депутати планують виділити гроші і зараз — щоб виплатити зарплати працівникам лікарні.

Ситуація дійсно складна. Щодо керівництва ведеться слідство, чому вони допустили такий фінансовий стан. У головлікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Анатолія Нікітіна закінчився контракт. Левченко (головлікаря ЮГКБ, — прим.) Було оголошено стягнення, і вона була звільнена. За нею йде справа, тому що як можна було спланувати роботу лікарні так, що в квітні вже закінчилися гроші на зарплату людям.Ну і проблема в тому, що з НСЗУ не надходять гроші в повному обсязі. Ми створюємо окреме управління, яке підпорядковане виконавчому комітету, і тепер беремо на себе всю відповідальність, — сказав Валерій Онуфрієнко.

Він додав, що 35 мільйонів гривень — велика сума для бюджету Южноукраїнська. Саме стільки треба, що підтримати лікарню до кінця року.

Близько 35 мільйонів потрібно, щоб утримати лікарню на плаву, а для бюджету нашого міста це дуже велика сума, — зазначив він.

Нагадаємо, Південноукраїнська міська лікарня залишилася практично без фінансування, дірки закривають з міськбюджету, а медики, що працюють з «ковіднимі» пацієнтами, за весь час епідемії тільки один раз отримали заслужену надбавку в 300%.

За словами медиків, вони зверталися в управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації, однак реакції не отримали. У свою чергу, в управлінні охорони здоров’я Миколаївської ОДА кажуть, що не чули про проблеми в Південноукраїнської лікарні, де звільнилося все керівництво і бухгалтерія, а медики, що працюють з COVID-19 не отримували надбавок.

Щодо колишнього директора Південноукраїнської міської клінічної лікарні Людмили Левченко відкрили кримінальне провадження за фактом безпідставного нарахування надбавок в 300% співробітникам установи, які не мають відношення до роботи з COVID-19. При цьому, медики, які безпосередньо працюють з «ковіднимі» хворими, не отримували доплат в 300%.

При цьому в Південноукраїнської міської клінічної лікарні, а також виконкомі міської ради стверджують, що ставили до відома управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА про проблеми медустанови.

Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім стверджує, що знав про ситуацію, яка склалася в Південноукраїнської міської клінічної лікарні. На його думку, в проблемах винне керівництво установи, яке роздуло штат і не відпрацювало висновок пакетів з НСЗУ.

Джерело: МаюПраво

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.