05.09.2021

Що загрожує боржникам за несплату комуналки

Борги споживачів за житлово-комунальні послуги є одним із чинників, який дуже ускладнює фінансовий стан підприємств комунального господарства. При цьому найбільші борги має саме населення.

У Департаменті економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону кажуть, що станом на 1 липгя 2021 року українці заборгували за комунальні послуги 66,4 млрд гривень.

Як впливають на боржників? Одним із засобів впливу на боржників є звернення підприємств житлово-комунального господарства до суду, після чого держвиконавці можуть примусово:

  • стягувати кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об’єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами;
  • стягувати заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника;
  • вилучення у боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні;
  • забороняти боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або встановлення боржнику обов’язку користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем.

Чи забирають житло? Забирати нерухоме майно державні виконавці можуть лище, якщо у боржника немає достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому в першу чергу стягують окрему від будинку земельну ділянку чи інше приміщення, що належать боржнику. В останню чергу держвиконавці прийдуть, аби забрати житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник.

Крім того, якщо сума боргу і пені не перевищує 20 розмірів мінімалки, забирати єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не будуть.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.