18.06.2021

Южноукраїнська лікарня залишилася без керівництва, грошей і зарплат. У облздраві про це не чули


Південноукраїнська багатопрофільна міська лікарня залишилася практично без фінансування, а медики, що працюють з «ковіднимі» пацієнтами, за весь час епідемії тільки один раз отримали заслужену надбавку в 300%.

Про це повідомляють НикВести з посиланням на слова завідуючої інфекційним відділенням лікарні Зої Нечитайло.

За її словами, з кінця березня початок звільнятися керівництво установи. На сьогодні звільнилися головний лікар, виконуючий обов’язки начмеда, юристи, бухгалтерія, головний економіст. Медик передбачає, що це пов’язано з відсутністю грошей на рахунках лікарні.

Загалом, верхівка влади звільнилася, і це, напевно, пов’язано з відходом 25 мільйонів з лікарні. У нашій лікарні відібрали пакет з ковіду, він був у нас до 1 червня. Але ковідние гроші за останні місяці ми не отримували. У березні навіть всієї лікарні видали зарплати ковідним пакетом, мотивуючи тим, що грошей у лікарні немає, — сказала вона.

Більш того, за словами Зої Нечитайло, медики всього раз отримали «ковідную» надбавку в 300%.

Виявляється, що отримувало великі премії наше начальство. Влада надбавок нам не давали. Далі один раз надбавку в травні 2020 року. Одного разу. Більше нам не допомагали, з огляду на те, що ми отримували ковідний пакет, — сказала вона.

Протягом усього періоду епідемії коронавируса в Миколаївській області, в лікарні була майже критична ситуація з кадрами. Середній та молодший медперсонал почав звільнятися після появи перших пацієнтів.

З кадровим потенціалом, особливо медсестрами, проблеми почалися з того часу, як оголосили епідемію ковіда і з тих пір як з’явилися в відділенні перші пацієнти в квітні 2020 року. З того часу у нас залишилася одна медсестра постова і старша медсестра зі старого складу. Решта — нові медсестри. У червні 2020 роки після Трійці у нас взагалі був завал — 36 осіб одномоментно надійшли. Саме з підтвердженим діагнозом. Тоді звільнилися наші основні медсестри, медсестри зі стажем, тому що люди боялися. Ми кидали клич в соціальні мережі, але всі боялися. З інших відділень переводитися теж боялися. Загалом, важко було, — згадує Зоя Нечитайло.

Незважаючи на важку ситуацію, медикам, за їхніми словами, допомоги практично не чинили.

Хто більше був важкий — їм більше допомагали. Багато людей почали звертатися до депутатів, керівництва, в міськвиконком, на «гарячу лінію». Люди ж чули, як навколо оголошували, що лікування за ковідному пакету безкоштовне, а у нас це ніяк не виходило. Ми не отримували таку кількість медикаментів. Я зверталася до керівництва, писала рапорти, — сказала вона.

З огляду на відсутність фінансів у лікарні, останні місяці зарплату медики отримують з міськбюджету.

Все дуже сильно обурюються. Профспілковий комітет писав звернення, наскільки я знаю. Зараз звертаються до депутатів. Зарплати за квітень, травень і аванс за червень виділяли з міського бюджету, тому рахунки лікарні повністю обнулені. Це зараз нам так керівництво доносить. Тому авансу за червень нам дали 500 гривень, — зазначила лікар.

За словами Зої Нечитайло, медики залишилися в даній ситуації крайніми і виявилися «між молотом і ковадлом».

Уже не знаємо, як реагувати на це все. Після всього, що ми пройшли, ось так от з нами вчинити, це не те що образливо — це підло. Ми просто виконували свій обов’язок, ми лікували пацієнтів, як могли. Ми жили на цій роботі, ми жертвували і сім’єю, і особистим часом, і здоров’ям. Ви ж розумієте, який це пекло був. Я зверталася неодноразово, писала рапорти, щоб нашому відділенню, ковідному, реанімації, рентген-кабінету, лабораторії платили по 300%. У нас купа цих рапортів — на них не відповідали.З одного боку, ставлення влади таке, з іншого — люди ображаються. Теж пишуть на «гарячі лінії». А основна робота — це ж лікування пацієнтів. Ми, медпрацівники, виявилися між молотом і ковадлом, і за великим рахунком, на нас наплювали і повністю розтоптали, — зазначила лікар.

Заступник начальника управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА Олег Бабин заявив виданню, що не чув про проблеми в Південноукраїнської лікарні.

До нас така інформація не надходила. Коли зверталися (представники Південноукраїнської лікарні, — прим.), Там киснева станція була поставлена. Коли там було ковідное відділення, все оплачували. У них же був укладений пакет. Я думаю, що це на рівні розмов якихось. У нас такої інформації не було. Тим більше, скарг від пацієнтів з Южноукраїнська з приводу неякісного надання допомоги теж не було, — сказав Олег Бабин.

Джерело: ІншеТВ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *