13.01.2022

Юрист рейдерів може втратити адвокатську ліцензію

Події, навколо рейдерського захоплення Миколаївської обласної інфекційної лікарні, залучають до своєї орбіти дедалі більше людей та обростають новими подробицями.
Днями в нашій публікації був згаданий новий персонаж у команді рейдерів, адвокат Ростислав Філевський.

Рейдерське захоплення інфекційної лікарні чи «велике кумівництво» ? Погляд з середини.

Але своєю поведінкою та ставленням до співробітників лікарні цей юрист більше нагадує місцеву шпану.

Його перебування протягом робочого дня в лікарні. дестабілізує роботу персоналу. Медики були змушені звернутися за допомогою до громадськості та депутатів.
11 січня у лікарні побувало кілька депутатів, які намагалися застерегти юриста від подальших знущань над колективом.

На жаль, це не подіяло. Неприпустимі дії Р.Філевського тривали наступного дня.
У зв’язку з цим депутат обласної ради В.Москаленко, підготувала скаргу до Кваліфікаційної — дисциплінарної комісії адвокатури Київської області з вимогою позбавити його права займатися адвокатською діяльністю.

Текст скарги депутат опублікувала на своїй сторінці в соціальній мережі ФБ.

«Кваліфікаційно – дисциплінарній
комісії адвокатури
Київської області
депутата Миколаївської обласної
ради
Москаленко Вікторії Вікторівни
Скарга на дії адвоката
Філевського Ростислава Миколайовича
З 10 січня 2022 року по сьогоднішній день 12 січня 2022 року, Філевський Ростислав Миколайович, постійно з 8 — 00 по 17 – 00 безпідставно перебуваючи в обласному комунальному закладі КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» Миколаївської обласної ради, грубо порушує норми Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а саме професійні обов’язки адвоката. По – перше, нахабно порушується присяга адвоката, передбачена ст. 11 зазначеного Закону України, Правила адвокатської етики. Так, в статті 7 правил адвокатської етики вказано, що адвокат не має права в своїй професійній діяльності вдаватися до засобів і методів, які суперечать чинному законодавству або цим Правилам. Стаття 12 – 1 цих Правил передбачено, що адвокату заборонено робити завідомо неправдиві заяви стосовно суті доручення, фактичних обставин, що мають до нього відношення. Всі ці дні, адвокат Філевський Р.М. зухвало тисне на працівників КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» Миколаївської обласної ради, примушує їх до виконання завідомо злочинних наказів, погрожує звільненням, хоча ніякого відношення не має до комунального обласного закладу, погрожує правоохоронними органами, звинувачує працівників, в тому, що вони знаходяться в стані алкогольного сп’яніння на робочому місці.
По – друге, адвокатом Філевським Р.М. порушено ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а саме він здійснює свою діяльність без належної підстави: договір про надання правової допомоги станом на 12 січня 2021 року відсутній.
Вищевказаними діями адвокат Філевський Р.М. підриває авторитет адвокатури України.
Всі обставини, викладені в скарзі, підтверджується відеофактами за наступними посиланнями:
Вважаю, що неухильне дотримання правил адвокатської етики є єдиною умовою виконання адвокатурою своїх конституційних функцій, в зв’язку з чим,
Прошу:
1.Розглянути цю скаргу, відкрити дисціплінарне провадження.
2.Накласти на адвоката Філевського Ростислава Миколайовича дисциплінарне стягнення у вигляді позбавлення права на заняття адвокатської діяльністю.
Депутат обласної ради Вікторія Москаленко».

«Миколаївська правда» стежитиме за подальшим розвитком подій.

М.Гаранін

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.