10.07.2021

Які підприємства відповідатимуть за вивезення побутових відходів у Миколаєві

У червні департамент ЖКГ Миколаївської міської ради провів конкурс з визначення виконавців послуг із вивезення побутових відходів на території міста у 2021 році, з переможцями конкурсу вже укладені договори.

Про це розповів директор департаменту житлово-комунального господарства міської ради Сергій Коренєв.

Виконавцем послуг на території трьох районів: Центрального, Інгульського та Заводського, – визначили КП «Миколаївкомунтранс», в Корабельному районі побутові відходи вивозитиме КП «Обрій».

З переможцями конкурсу укладені договори, проте документи набувають чинності тільки після затвердження відповідного тарифу на поводження з побутовими відходами, що планують зробити до кінця серпня.

За словами директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Сергія Коренєва, тривають розрахунки нових тарифів, точної суми поки немає, але вони будуть вищими. Чинний тариф не містить у собі вартість за надання послуг з вивезення великогабаритних, ремонтних та рідких побутових відходів, вивезення яких, відповідно до умов проведеного конкурсу, мають здійснювати нові виконавці послуг.

За прибирання стихійних сміттєзвалищ відповідатимуть районні адміністрації міста. Спеціалізованим місцем для захоронення ТПВ на території Миколаєва є Міський полігон ТПВ в селі Весняне Миколаївського району, що займає площу 37,93 га та належить КП «Миколаївкомунтранс».

Сергій Коренєв наголосив на трьох складових у питанні перероблення сміття в рамках полігону:

  • перший етап – це відбір газів для протипожежної безпеки, і це реалізовано у Весняному.
  • другий етап – це сортування, яке передбачає відбір вторинної сировини й зменшення захоронення відходів.
  • третій етап – це власне будівництво сміттєпереробного заводу, який спалює відходи й виробляє електроенергію, і потребує серйозних капіталовкладень.

«Зараз ми на другому етапі, розробляємо документацію на будівництво сортувальної лінії», – говорить директор департаменту житлово-комунального господарства міської ради.

Натомість голова Веснянської територіальної громади Леонід Мухарський в ефірі наголосив, що громада готова надати земельну ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу. Звичайно, за умови реєстрації на території сільської ради та сплати до місцевого бюджету відповідних податків.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.