07.07.2021

Як на Миколаївщині відзначали Івана Купала

Івана Купала — одне з найзагадковіших, красивих і трохи містичних свят в році. Вважається, що в ніч з 6 на 7 липня всі рослини стають чарівними, а вода і вогонь мають надзвичайну силу. До того ж це єдина ніч в році, коли розквітає папороть. Той, кому пощастить його знайти, знайде щастя.

На Миколаївщині це свято дуже люблять і дотримуються традицій. З огляду на те, що в цьому році 7 червня припало на буденний день, у багатьох містах масові гуляння перенесли на вихідні, але в Новій Одесі, Березнегуватому і Вознесенську вирішили не зраджувати традиціям.

У Новій Одесі святкування відбулися на узбережжі Південного Бугу. Для гостей підготували спеціальне театралізоване дійство «Пригоди Купальської ночі». До глибокої ночі місцеві жителі брали участь у конкурсах та іграх, стрибали через традиційний купальське вогнище і танцювали на дискотеці.

У Вознесенську для місцевих жителів організували спеціальну купальську фотозону. Вона нагадувала силует вінка, який незаміжні дівчата пускають по воді. Гостей свята також чекали пісні й танці.

У Березнегуватому Івана Купала відзначали на території дитячого містечка «Казка». Кілька десятків місцевих жителів прийшли на святковий концерт, який також був виконаний у національному стилі.

Джерело: NikLife

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *