18.06.2021

Як працюють органи соцзахисту в громадах

У зв’язку з укрупненням районів та реорганізацією установ соціального захисту на території Веселинівської громади відсутнє управління соцзахисту райдержадміністрації.

Усі документи від жителів громади передають до районного центру ‒ у Вознесенськ. Про це в ефірі Українського радіо Миколаїв розповіла начальниця відділу соціального захисту населення Веселинівської селищної ради Любов Коваленко.

За словами Любові Коваленко, незважаючи на віддаленість управління соцзахисту райдержадміністрації, робота між органами налагоджена. У кожному старостинському окрузі працює адміністратор, який приймає документи від жителів громади.

«Все робиться на місці: приймаються документи, пишеться заява, всі довідки на місці. Людина приносить адміністратору, адміністратор сканує ці документи, відправляє у Веселинове, де наші спеціалісти перевіряють ці документи, і далі відправляємо документи в Доманівку та Вознесенськ на обробку«, ‒ розповіла Любов Коваленко.

Станом на червень 2021 року, Веселинівська територіальна громада охоплює десять старостинських округів або 44 населених пункти. На обліку органів соцзахисту перебувають 290 одиноких громадян та 640 одиноко проживаючих.

«У кожному старостинському окрузі працюють фахівці соціальної роботи, які виявляють одиноких та одиноко проживаючих громадян, які потребують допомоги. У нас є відділення домообслуговування, денного перебування, стаціонарне відділення для людей похилого віку та відділення соціальної роботи«, ‒ сказала Любов Коваленко.

З її слів, громада отримали з державного бюджету субвенцію на придбання житла для внутрішньо переміщених осіб. Також затверджена соціальна програма «Турбота», що має на меті допомогти людям, які потрапили у складні життєві обставини. У планах ‒ створення притулку для людей, постраждалих від домашнього насильства.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.