24.11.2021

Як та для кого працює відділення ангіографії у Миколаєві?

Гострий інфаркт міокарда, коронарний синдром, ураження судинної системи: 90 пацієнтів з такими хворобами і не тільки вилікували у відділенні ангіографії та ендоваскулярних втручань Миколаївської міської лікарні №1. Тут працює єдиний в обласному центрі ангіограф.

У відділенні ангіографії побував кореспондент Суспільного Володимир Степанов.

Зі слів завідувача відділення Сергія Герасимчука, за допомогою ангіографу можна дослідити всю судинну систему людини.

«Ми робимо переважно дослідження коронарних артерій, тобто артерій серця, але можливості даного апарату дозволяють обстежувати абсолютно будь-який судинний басейн: судини серця, головного мозку, рук, ніг, нирок, кишківника тощо», ― розповів Сергій Герасимчук.

Апарат ― рентгеноподібний. Конструкція ― мобільна. Це дає змогу пацієнту не підлаштовувати положення тіла під рентгенівську трубку. Нею керує оператор.

«Обертається навколо пацієнта, в абсолютно різних проєкціях, під різними кутами, що дає можливість побачити всі або майже всі можливі ураження судин», ― сказав Сергій Герасимчук.

Ангіографія ― процедура майже безболісна, розповідає Сергій Герасимчук. Її тривалість, зазвичай, складає 15-20 хвилин.

«Робиться прокол, частіше за все у руці, у ділянці променевої артерії, заводиться спеціальний інструмент, за допомогою якого до зони дослідження потрапляє контрастна речовина, тому що для рентгена кров є прозорим середовищем. При потраплянні до кровоносного русла, контрастна речовина робить судини видимими», ― пояснив лікар.

На основі побаченого лікар робить висновки щодо стану пацієнта та призначає лікування. Діагностикою функціональні можливості апарата не обмежуються.

«Ми можемо далі, дивлячись на цю проблему, її усунути, за допомогою таких методів, як балонна ангіопластика та стентування. Операція з відновлення кровотоку здійснюється також за допомогою ангіографа», ― розповів Сергій Герасимчук.

Відділення ангіографії та ендоваскулярних втручань офіційно відкрили у квітні 2021 року, але фактично запрацювало воно у серпні. Протягом цього часу обстежились та отримали допомогу 90 пацієнтів. Хворих, що потребують невідкладного медвтручання, обслуговують безкоштовно.

Станом на 23 листопада «живої» черги на ангіограф немає ― карантинні обмеження. Апарат доступний тільки людям, яких привозить «швидка». Ще у 2020 році Миколаїв був єдиним обласним центром, де не було жодного ангіографа.

За словами директорки медзакладу Марії Грачової, ангіограф коштував 24 мільйони гривень. З них 7 мільйонів гривень ― державна субвенція, 17 мільйонів виділили з міського бюджету депутати міськради VII скликання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *