19.03.2020

Японський препарат від грипу успішно лікує COVID-19 на ранніх стадіях, — The Guardian

Препарат фавіпіравір, який використовується в Японії для лікування грипу, проявився як ефективний засіб у лікуванні пацієнтів із коронавірусом.

Про це заявив чиновник китайського міністерства науки і технологій Чжан Сіньмінь.

За словами Сіньмінь, фавіпіравір, розроблений дочірньою компанією Fujifilm, дав обнадійливі результати в клінічних випробуваннях в Ухані і Шеньчжені. У дослідженні взяли участь 340 пацієнтів.

«Він має високий ступінь безпеки і явно ефективний в лікуванні», — зазначає Сіньмінь.

Телеканал NHK повідомив, що пацієнти, яким давали ліки в Шеньчжені, вилікувалися від коронавірусу протягом чотирьох днів після того, як їхні тести дали позитивний результат. Для порівняння, хворі COVID-19 виліковувалися за 11 днів, якщо не приймали цей препарат.

Крім того, рентген підтвердив поліпшення стану легень приблизно у 91% пацієнтів, що приймали фавіпіравір, порівняно з 62%, яких лікували іншими препаратами.

Разом з тим, джерело в міністерстві охорони здоров’я Японії констатував, що препарат не настільки ефективний у людей з більш важкими симптомами.

«Ми дали «Авіган»(альтернативна назва препарату. — Ред.) від 70 до 80 пацієнтів, але, схоже, він працює не так добре, коли вірус вже розмножився», — повідомило неназване джерело виданню Mainichi Shimbun.

На цьому етапі фавіпіравір повинен бути схвалений урядом для повномасштабного застосування на пацієнтах з Covid-19, оскільки спочатку він був призначений для лікування грипу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *