07.07.2021

Інтелектуальна система «зважування в русі» невдовзі запрацює на Миколаївщині

Інтелектуальна система Weigh in motion (WIM) «зважування в русі» невдовзі запрацює на 221-му кілометрі автодороги Н-24 Благовіщенське-Миколаїв неподалік Миколаєва.

Наразі на об’єкті уже змонтовано основну арочну конструкцію, на якій в подальшому буде влаштовано активне навісне обладнання. На чотирьох смугах руху підрядник вживлює у покриття датчики, які  здійснюватимуть моніторинг руху на дорозі у режимі реального часу.

Усього на замовлення Служби автодоріг на Миколаївщині буде влаштовано 5 таких «розумних» систем. 

Натепер в області у тестовому режимі працюють 3 комплекси «зважування в русі» першочергово на тих дорогах, які вже відремонтовані завдяки програмі Велике Будівництво, а саме: 

  • Неподалік с.Капустино, 232-й кілометр траси Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв;
  • У районі смт.Казанка, 145-й кілометр дороги Н-11 Дніпро-Миколаїв;
  • Біля м.Очаків, 36-й кілометр траси Т-15-13 Нечаяне-Очаків.

Найближчим часом у рамках ремонту автодороги М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ у місті Миколаєві, буде розпочато встановлення п’ятої за рахунком WІM-системи на дамбовій частині мостового переходу через річку Південний Буг. 

На сьогоднішній день розроблено проект, проведено торги, укладено договір з переможцем та отримано необхідні дозвільні документи на встановлення комплексу автоматичного вагового контролю. 

Після укладання шару асфальту на Варварівському мосту, підрядник розпочне вживлювати спеціальні датчики у покриття. 

WІM збиратиме інформацію про дату та час проїзду транспорту, його габаритні розміри, загальну масу та її розподіл по осям у єдину картку автомобіля. Також фіксуватиметься температура повітря та дорожнього покриття, смуга, напрямок та швидкість руху і державний номерний знак.

Система реагуватиме на конкретні порушення та передаватиме їх цільовим органам.

Автошляхи, оснащені сучасними комплексами автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion слугуватимуть довше. WІM дозволить захистити оновлені траси від перевантаженого транспорту та запобігти неправильній експлуатації доріг.

Довідково: Наприкінці червня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» № 1534-ІХ, який Верховна Рада ухвалила третього червня 2021 року. 

Документ покликаний законодавчо закріпити можливість автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових параметрів. На думку Глави держави, ухвалення документа дозволить захистити дороги від руйнування надміру навантаженими автомобілями та підвищити рівень безпеки дорожнього руху.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *