23.06.2021

У Миколаєві планують встановити макет Адміралтейського собору

У Миколаєві, на алеї між міською та обласною радами, планують встановити макет Адміралтейського собору. На зараз проєкт проходить стадію обговорень на профільних комісіях.

На третьому поверсі Краєзнавчого музею можна побачити макет собору, з якого планують зробити копію та встановити на місці, де будівля стояла до 1936 року.

«Макет миколаївського адміралтейського собору, що експонується в наших залах, є унікальним. По-перше, він сам є історичною пам’яткою, оскільки датується першою половиною 19 ст. На ньому зображений зовнішній вид головної церкви Чорноморського флоту, в її конструктивному вигляді від 1794 року», – розповів заступник директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею Валерій Чернявський.

Заклали собор, про макет якого йдеться, в 1790 році. Освятили будівлю через чотири роки, в 1794.

«В огорожі Собору були поховані священники, які очолювали цю парафію. Це документально встановлений протоієрей Овсянкін, Виноградський та Романський. На жаль, лише рештки Михайла Фалєєва зі склепу перенесли на старе міське кладовище. А могили цих священників просто зрівняли з землею і не залишилось ніяких слідів, що ці люди там поховані«, – каже ініціатор встановлення макету собору Євген Горбуров.

Попередньо, макет масштабом 1:80 планують відлити з бронзи та встановити на спеціально облаштованому місці.

За словами начальниця управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Олени Буберенко, зараз відбуваються консультації з фахівцями, а найближчим часом буде винесено це питання на розгляд консультаційної ради з питань охорони культурної спадщини. Тому що це дуже кропітка робота, важлива робота та помилитися тут не можна.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.