25.06.2021

Як парк Перемоги поступово занурюється у забуття

Миколаївський парк Перемоги знаком кожному миколаївцю вже протягом декількох десятиліть. Звичайно, за цей час він став улюбленим місцем відпочинку городян. Ось тільки, на жаль, його стан тільки погіршується.

У 2011 році тут були остаточно демонтовано всі атракціони, які простояли не один рік, а кількома роками раніше прибрали колесо огляду, яке було в досить жалюгідному стані і несло загрозу відпочиваючим.

Протягом усіх наступних років парк знаходився в очікуванні не одного проекту з благоустрою. На його території хотіли зробити і «трасу здоров’я», і арт-галереї, і кафешки, і спортивні зони і безліч інших локацій. Залучали для обмірковування навіть студентів, які через свої ініціативи показували, яким би вони хотіли бачити парк Перемоги. Представники влади та громадськості озвучували безліч ідей і обіцянок по відродженню парку. Однак, на даний момент стан цієї досить популярної зони відпочинку все ще ніяк не розвивається.

Єдині новинки, які з’явилися в парку за цей час, — це пам’ятник українському козаку Мамаю, 10 дерев на честь загиблих бійців, скейт-парк, а також невеликий мотузковий парк пригод «Драйв». Решта проектів і надії залишилися тільки на словах і в мріях городян.

Що ж ми маємо на даний момент і як зараз виглядає парк Перемоги? NikLife вирішив прогулятися по його території і показати це вельми популярне місце відпочинку, яке зараз більше нагадує дикий парк.

Картина, яка постає перед очима, досить похмура. Замість красивих рівних доріжок, людей зустрічає розбитий асфальт або його повна відсутність. Ближче до річки пройти можна тільки по протоптаних стежках серед щільно зрослих чагарників і очеретів, після чого у вас напевно взуття буде сповнена піском і камінням. Хоч і не так давно в парку поставили лавки з урнами, проте це ніяк не поліпшило картину, багато хто з них вже мають не дуже пріглядний вид і списані написами. Нові ліхтарі перегукуються ще з залишками старих радянських, на яких ще залишилися іржаві конструкції. І нехай алея з танками — улюблене місце багатьох дітей — виглядає доглянуто, якщо піти трохи в сторону, можна наштовхнутися на занедбане двоповерхова будівля, яке ще трохи більше п’яти років тому мало навіть пластикові вікна, зараз є розбиту бетонну коробку зі сміттям, розбитими лавочками , ніби перегороджують прохід до нього, а поруч — «стопку» бетонних плит.

Якщо перейти по підземному переходу, який раніше розмалювали яскравими малюнками, можна побачити, що зараз велика частина стін списана вже менш надихаючими написами. Пляж, турніки, багато з яких зламані, і футбольне поле з трибуною також виглядають не кращим чином. Сама «Стрілка» більше нагадує дикий пляж, так як по периметру люди влаштовують пікніки в траві під деревами, а пляжної зони, як такої, майже немає. Також по території парку є кілька занедбаних або напівзруйнованих будівель, де природно, — купи сміття. Більша частина парку знаходиться в густих заростях, а скошена трава просто залишена купами. Таким чином частина парку залишається просто в пожухлой траві з величезною кількістю комах.

Про те, що ця територія є парком, нагадують тільки лавочки і оновлені ворота, а також кабінки роздягальні на пляжі. В іншому, все конструкції на території парку Перемоги знаходяться в передаварійному стані і заросли травою і плющем. Тому, можна з упевненістю сказати, що парку потрібно серйозне оновлення. І чим швидше, тим краще, адже всі спроби хоча б частково привести його в порядок не мали успіху, а він так і продовжує занурюватися в зарості і забуття.

Джерело: NikLife

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.