28.08.2021

28 серпня: Яке сьогодні свято

28 серпня православний світ святкує Успіння Пресвятої Богородиці, один із дванадцяти найбільших християнських свят.

Існує повір’я, що за три дні до смерті Богородиця отримала звістку від архангела Гавриїла про швидкий перехід до небесного життя. Він з’явився їй і на підтвердження правдивості своїх слів подарував пальмову гілку.

На Успіння віряни йдуть до церкви і освячують насіння і колоски пшениці нового врожаю. Також ставлять свічки і моляться за здоров’я рідних.

Традиції цього дня:

Успенський піст закінчився, тому віряни традиційно накривають пишний стіл з різноманітними стравами. Обов’язковою була присутність хліба з борошна нового врожаю.

Цього дня господині солили на зиму капусту, помідори, огірки та інші овочі.

На Успіння Святої Богородиці селяни починали збирати лісові та волоські горіхи.

На Успіння Богородиці заборонено сваритися, особливо з близькими людьми і друзями; не можна брати в руки гострі предмети. Навіть хліб потрібно ламати руками, а не різати ножем; не можна займатися хатньою роботою — прибирати, прати і особливо шити; не варто розводити вогонь, щоб не привернути до себе біду; не можна відмовляти іншим у допомозі, варто намагатися виконати прохання.

Раніше люди вірили, що на Успіння не можна ходити босоніж по траві, вкритою росою. Вони вірили, що роса — це сльози Пресвятої Богородиці, і якщо пройтися нею, то можна накликати хворобу і нещастя.

Також вважається, що у свято 28 серпня не можна надягати старе або незручне взуття, оскільки в подальшому людину чекають труднощі і проблеми.

Прикмети:

Яка погода на Успіння — така і осінь; хороша погода — бабине літо буде прохолодним і дощовим; веселка на небі — до теплої осені; вранці туман — до багатого врожаю грибів.

Іменини:

Василь, Матвій, Олександр, Семен, Федір і Марія

Також сьогодні святкують міжнародний день публічного читання коміксів; день далекобійника; день надутих губ; день закидання голови; день червоного вина в США; день дідусів і бабусь у Мексиці; день вишневих тістечок у США; день «Могутніх рейнджерів» у США; день авіації в Польщі; день краватки-метелика в США; день крекерів біля клавіатури в США; день радіореклами в США; день проголошення королівства Чорногорії; день залізничника в Литві.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.