08.04.2021

8 квітня — яке сьогодні свято

8 квітня — 98-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 267 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 26 березня Юліанського календаря.

Яке свято 8 квітня 2021

В цей день в світі відзначаються День народження пожежної драбини, День малювання птахів, Міжнародний день Будди, Міжнародний день циган, Міжнародний день фен-шуй.

В Японії — Фестиваль квітів, в США — День «Наше все», День емпанади, День перевірки на алкоголь, День любителів зоопарку, в Ізраїлі — День Катастрофи, в Хорватії — День національного парку «Плітвіцькі озера», в Таджикистані — День економіста, в Киргизстані — День працівників органів з контролю наркотиків, в Індії — День посту і духовних практик «Папамочані Екадаші», в Таїланді — День Міністерства оборони.

Пам’ятні дати 8 квітня, річниці та події

У 1766 році в США була запатентована перша в світі пожежна драбина. Її висота була трохи менше 10 метрів. Рекорд же висоти сучасної пожежної драбини був встановлений у 2000 році автопідйомник марки F88HLA — 88 метрів. До речі, в тому ж 1766 року ще придумав не сходи, а пристрій для порятунку з вогню на висоті — у вигляді кошика на ланцюгу. Запатентував її в Лондоні англійський годинникар Девід Марі.

У 1820 році на грецькому острові Мілос селянин Йоргос Кентротас знайшов статую, відому нині як Венера Мілоська.

У 1847 році в Києві було заарештовано поет Тарас Шевченко і історик Микола Костомаров за приналежність до Кирило-Мефодіївського товариства.

У 1853 році був відкритий перший офіційно зареєстрований шаховий клуб.

У 1911 році голландський фізик і хімік Гейке Камерлінг-Оннес, вивчаючи властивості ртуті, охолодженою до температури рідкого гелію, відкрив явище надпровідності. У 1913 році він був удостоєний Нобелівської премії.

У 2014 році було оголошено про закінчення технічної підтримки Windows XP.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 8 квітня відзначає день архангела Гавриїла, який приніс Діві Марії благу звістку про народження від Неї Спасителя світу. До Архангелу Гавриїлу звертаються з проханням позбутися недуги, лихоманки. Молитва в цей день здатна захистити не тільки від фізичних хвороб, але і від душевних. День ще називають Гавриїл Благовіст, Василь — виверни голоблі (в цей день ще шанують пам’ять преподобного Василя Нового.

Що сьогодні не можна робити

Не можна сваритися, лихословити, а також починати нові справи.

Джерело: Уніан

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *