17.07.2021

Cossack Mace — 2021: на Ширлані військові відпрацювали черговий етап міжнародних навчань

У міжвидовому центрі підготовки Широкий Лан українські та британські військові відпрацювали черговий етап міжнародних навчань «Cossack Mace — 2021»: штурм ворога в урбанізованій місцевості, евакуацію поранених, спільні дії авіації з сухопутними військами та інше.

Навчання почались 12 липня. На всіх етапах залучені майже триста військових машин та дві тисячі військових – це піхота Збройних сил України та Великої Британії.

16 липня операція тривала близько сорока хвилин. Тепер командири проаналізують дії своїх військових та підсумують побачене. Навчання організовані за стандартами НАТО.

«Операції згідно зі стандартами НАТО містять у собі більш децентралізований спосіб. А, за стандартами колишнього СРСР, ( це, на жаль, ще поки і наші стандарти), найбільша роль – це роль командира. Ось, командир все вирішує, і потім всім розповідає, що робити. У Британії, у країн НАТО — зовсім все не так. Вони більш ефективні. Ми провели курс, ми пройшли курс з планування за НАТОвськими стандартами», – розповів головний сержант 54-ї окремої механізованої бригади Максим Бутолін.

«У цілому, з завданням багатонаціональний підрозділ впорався, виконали завдання. Є позитивні моменти, на які треба буде звернути увагу і врахувати надалі на більш масштабних навчаннях, які відбудуться наприкінці цих спільних навчань. А в цілому, на даному етапі, підрозділ впорався. Є взаємосумісність», – сказав в.о командуючого підготовки сухопутних військ ЗСУ Андрій Маліновський.

Триватимуть українсько-британські навчання до 24 липня.

Подробиці в репортажі кореспондентів Суспільного

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.