15.04.2018

Даєш більше вапна! — АРМ

Київ та Одеса офіційно заборонили білити все навкруги, назвавши це "радянською" звичкою

Київ та Одеса офіційно заборонили білити все навкруги, назвавши це «радянською» звичкою

Думки щодо того абсурду в місті, який доріс до статусу шкідливої звички.

Щовесни спостерігаємо, як спотворюють Миколаїв побілкою дерев – безглуздою традицією, що не витримує жодних аргументів.

Існує хибне припущення, якщо не обмазати тополі, платани або акації шаром вапна, їх миттєво з’їдять комахи та шкідники. Маячня! Просто зверніть увагу на парки і сквери міста, де не білять дерева. Та з ними нічого страшного не відбувається. Ростуть собі та тішать миколаївців.

Побілка естетично неприваблива. Факт! Бо вапно вже через кілька днів перетворюється на сірий шар бруду.

Візуалізація з натяком на "красіво" ;)

Візуалізація з натяком на «красіво»

Хтось переконаний, що побілка необхідна водіям в якості «відбивачів» світла фар, щоб ті вночі не врізалися у дерево. Дурниці! За тією ж логікою, такі водії, виїжджаючи за кордон, де немає побілки, відразу ж потрапляють у ДТП.

Білити дерева ще й дорого! Всі ці зайві витрати ручної праці, часу, матеріальних засобів можна скерувати на інші, дійсно важливі речі: висадження молодих дерев, благоустрій парків, прибирання сміття тощо.

До того ж, масова побілка стовбурів дерев в місті суперечить не лише здоровому глузду, а й встановленими фахівцями правилам утримання та догляду за зеленими насадженнями. Відкриваємо наказ Мінбуд України  «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України»  від 10.04.2006 № 105 та читаємо: «9.1.17. Забороняється білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми». Чорним по білому — заборонено.

Але Миколаїв унікальний тим, що приблизно половина всього житлового фонду міста — приватні домоволодіння. А всі околиці — це колишні хутора і дачні кооперативи. Припускаємо, що стала традиція білити дерева перекочувала на наші міські вулиці і зелені алеї з фруктових садів, палісадників та городів, де зазвичай ростуть яблуні, абрикоси, вишні та груші.

А знаєте, чому? Тому що нанесення вапна на стовбури практикують в господарських цілях. Хімічною рідиною покривають виключно фруктові дерева, аби кору не псували личинки шкідників. Але тільки не в нашому місті, де щовесни білять не тільки декоративні дерева, але й бетонні стовпи та бордюри.

Такі міста, як Київ і Одеса, вже офіційно заявили про боротьбу з цією звичкою, назвавши її «радянської», що забруднює декоративні дерева або інші елементи благоустрою.

Ми солідарні з ними. Красиве те, що природне. А побілка елементів нижньої частини вулиці — це «пережиток минулого». Ніде в Європі, крім пострадянських країн, немає цієї традиції. Виняток становить лише молоді фруктові саджанці дерев, не кажучи вже про бордюри, стовпи ЛЕП та інші приклади «міського декору».

А Ви ще білите? Та чи подобається Вам такий «благоустрій»?

30714719_563815194001356_6737308763560479443_n

Агенція розвитку Миколаєва

Читайте також: Під час рейду з ліквідації «стихійки» у Заводському районі на порушників складено 7 протоколів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *